Uziemienie w środowisku częstotliwości radiowych
    SP5U pisze:

    Najwyrazniej nie jest istotne WYJASNIENIE lecz osoba która ma to zrobić.
    Ubiegł mnie Piotr SP2BPD. Dodam jeszcze, że ów "cudowny" przewód może mieć także znaczne sprzężenie np. z uziemionymi metalowymi elementami konstrukcji budynku co także może obniżyć jego reaktancję. Nie są nam znane warunki w jakich przebiega.
    Znamienne jest to, że im większy kiep tym bardziej mu doskwiera to, że są ludzie którzy mogą się na czymś znać.
    Jednakże prawda jest taka, że elektrotechnika i elektronika jest w sposób perfekcyjny opisana matematycznie, może z wyjątkiem warunków brzegowych, dlatego nie są one uwzględniane w programach modelujących anteny.
    Wzór na reaktancje pojemnościową Xc jest jednym z podstawowych stosowanych w elektrotechnice a jego poprawność sprawdził w praktyce każdy elektronik / elektrotechnik na zajęciach laboratoryjnych.
    Teoria zawsze pokrywa się z praktyką.
    Jeżeli tak nie jest to:
    1. mamy za mało danych
    2. mamy za mało wiedzy
    3. suma powyższych.
    Dla Ciebie SP3AOK kondensator jest najwyrazniej jakimś niezwykłym elementem, dla mnie w opisywanym przypadku jest reaktancją bliską zeru.

    To cudowne uziemienie jest wytworem zbrojarza-betoniarza o elektronicznych inklinacjach
    Odłącz kondensator 10 nF i zewrzyj krótkim odcinkiem przewodu miejsca w których były końcówki kondensatora a zobaczysz, że w działaniu "cudownego uziemienia" nic się nie zmieni.
    To jest mój ostatni wpis w tym wątku, szkoda prądu...



=================================================================================================================================================================
To cudowne uziemienie jest wytworem zbrojarza-betoniarza o elektronicznych inklinacjach. TYLE jesteś wart co napisałeś. I nie czepiaj się "zbrojarzy-betoniarzy"Pewnie Ci brakło rzeczowych argumentów.


  PRZEJDŹ NA FORUM