RADIOREAKTYWACJA - KENYA
Dzieciaki z sierocińca poznają nasze hobby !
Witam serdecznie przyjaciele !

A więc wczoraj około jedenastej, tuż po porannych pracach moich młodszych kolegów i koleżanek poszliśmy nad jezioro Victoria na rybki wesoły To był pierwszy raz, kiedy mogłem doświadczyć połowów wśród tak wspaniałego towarzystwa - pięciu hipopotamów, które postanowiły się popluskać tuż obok nas. Co za niesamowite wrażenie i wspaniały widok tych budzących postrach zwierząt, w ich naturalnym środowisku! Coś pięknego... Dzieciaki nakopały robaków i przygotowały sobie wcześniej kijki z żyłką i haczykami jak na średniego suma, które znaleźli gdzieś w krzakach, na brzegu jeziora. Było fantastycznie, przez dwie godziny złapaliśmy w sumie 31 pięciocentymetrowych ryb - tilapii, które po powrocie dzieciaki oczyściły, usmażyły i wszamały z ogromnym apetytem wesoły Teraz co chwila mnie pytają, kiedy znów idziemy... Pokazałem im wczoraj również film o krótkofalarstwie z tego linku: https://www.youtube.com/watch?v=ivUMIADFSDw nie jest najlepszy ale daje radę wesoły W międzyczasie zatrzymywałem i omawiałem szerzej niektóre kwestie...
Dzisiaj udało mi się w końcu uzyskać licencję i znak 5Z4/SQ3PMM. Więc po południu wciągneliśmy antenę inverted V - dipole na drzewo i wołaliśmy troszkę w paśmie 20m. Udało nam się zaliczyć kilka stacji z Europy, w SSB i telegrafii. W międzyczasie tłumaczyłem dzieciom co oznaczają skróty i liczby, których używam w łącznościach, jaka jest kolejność i zasady prowadzenia QSO, super jest gdy ma się możliwość pokazania tego na żywo. Następnie przy telegrafii odpaliłem FLDIGI i pokazałem im jak dekodować to co nadaję ja i inne stacje. Sporo było tłumaczenia, a tylko kilka łączności... W każdym bądź razie bardzo im się podobało wesoły
Jutro prawdopodobnie cały dzień będziemy siedzieć przy radiostacji wesoły Mam nadzieję, że do usłyszenia !
Pozdrawiam gorąco
Michał