FM-link
  sdd pisze:

   SQ3MIS pisze:

   (...)Rozumiem, że przemienniki nie są połączone przez echolinki czy inne wynazki?


  Chyba nie sądzisz, że są połączone przewodowo, albo przez wykupioną radiolinię? Oczywiście, że przez Echolink. Nawet widać je w aplikacji echolinkowej na PC - tylko są niedostępne w niej (NO ACCESS).

  Przed chwilą próbowałem też połączyć się normalnie z przemiennika DTMFem, ale też nie dało rady. Sądzę, że technicznie one są normalnymi przemiennikami działającymi w Echolinku, tyle że zlinkowane są na stałe i są niedostępne dla linkowania przez inne stacje.

  Tylko czemu to działa w Narrow FM? Z tego, co widzę, wszystkie przemienniki są "siedemdziesiątkowe", a w pasmie 70 cm mamy przeciez kanały po 25 kHz.


No szczerze mówiąc sądziłem, że właśnie przez radiolinię na 430MHz, co uniezależniłoby system od internetu, którego mogę używać bez radia oczko
Może narrow dlatego, że mniej danych do przesłania, więc mniejsze lagi? (tak mi przyszło do tzw. głowy, zastrzegam, że nie wiem oczko )

Z pewnością idea nie jest taka, żeby połączyć wszystkie rpt w jeden, bo wtedy tylko jedna łączność w całej SP na przemienniku 70cm mogłaby być prowadzona, a to faktycznie absurd. Rozumiem, że ma to dotyczyć tylko wydzielonych przemienników. Takie powiększenie marnego zasięgu ukf bardzo mi się podoba. Ale mój entuzjazm opada, jeśli to echolink, bo mam go zainstalowanego w telefonie i mogę se nawet z przemiennika w Casablance wołać, (jak Marokańczycy zainstalują). wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM