Icom 706MK1 i skrzynka AT 160 czym to połączyć?
problemy z połączeniem skrzynki do TRX'A
Niestety nie podołałem sam i "internety" też nie podołały potrzebuje waszej pomocy, ale od początku.

Mam radio IC706MK1 (pierwsza wersja) i skrzynkę antenową AT 160 - dedykowaną do pracy z TRX'em IC728/729. Nie jestem do końca pewien jako to połączyć, ponieważ ze skrzynką nie dostałem kabli. W sieci jest informacja aby używać kabla ACC (opc 104) z przejściówką (opc 599) po drobnej modyfikacji. Radio i skrzynka może też pracować z kablem 4 pinowym molex (opc-319). Informacje czerpałem ze stronyhttp://vss.pl/mods.dk/mods.php3-radio=icom&model=at-160&selectid=2079.htm. Oraz po sugesti kolegów na forum z instrukcji obsługi skrzynki AT160, instrukcji obsługi Ic 706 i instrukcji obsługi IC 728 - do którego skrzynka jest dedykowana. Na podstawie tych informacji stworzyłem "przejściówkę" pomiędzy 13 pinowym złączem ACC w IC 706 i 7 pinowym złączem w AT 160 według schematu poniżej:Skrzynka przy podłączeniu kablem gniazda ACC2 (DIN 7 do DIN 13) nie działa tak jak podaje opis. To znaczy zasila się, "śledzi" bandy kiedy przestawiam je w TRX'e, natomiast po naciśnieciu PTT w modzie AM, FM czy jakimkolwiek innym - nie zestraja.

Zatem podłączyłem skrzynkę przy pomocy kabla typu MOLEX 4-pin. Kabel wykonałem ze złącz do zasilacza komputerowego w ten sposób:

PIN NR:

1pin----------KEY------------------1pin

2pin----------START----------------2pin

3pin----------+13,8V---------------3pin

4pin----------GROUND--------------4pin


Z takim kablem skrzynka zasila się - stroi się po naciśnięciu PTT, ale nie śledzi BAND i czasami pomimo dopasowania SWR potrafi jeszcze raz rozpocząć strojenie od nowa.

Kiedy podłącze oba kable efekt jest taki jakby był podłączony tylko kabel ACC2 czyli skrzynka śledzi bandy ale się nie stroi.
Przełącznik w skrzynce jest ustawiony tak jak podano na stronie internetowej i w instrukcji.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co robię nie tak?


  PRZEJDŹ NA FORUM