RADIOREAKTYWACJA - KENYA
Dzieciaki z sierocińca poznają nasze hobby !
Witam serdecznie !

A więc za nami czwarty dzień lekcji na tematy okołoradiowe i kosmiczne. Dzisiaj udało nam się zobaczyć film o historii i budowie ISS, który można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Mkw_iqcDCos Następnie po krótkiej dyskusji poprosiłem dzieciaków o napisanie na kartkach pytań, jakie chcieliby zadać astronautom w kosmosie. Poszło świetnie, oto pytania:

How long You are in space and how long You will be there?
How is the temperature up in space and how do You survive with it ?
How do You survive in a place where there is no air ?
How do You make that to be in the International Space Station ?
Why is that the International Space Station can not carry more then six people ?
How long does it takes to study to become an astronaut ?
What qualification You need to have to go to the ISS ?
What is Your biggest challenge in Your job ?
How does waves travel from Your station to our radio ?
Who are You with on the International Space Station ?
How do You eat ?
How do You go playing ?
How does the International Space Station maintain and keep position on the orbit ?

Następnie zbudowaliśmy razem "radiostację" z dwóch kubków i sznurka i komunikowaliśmy się między sobą na odległość ok 20m. Super zabawa. Dzieciaki były pod wrażeniem.

Następne lekcję będziemy robić w poniedziałek. Postaramy się zbudować antenę cross yagi na dwa metry z plastikowej rurki i drutu - do słuchania ISS. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć materiały. Może znacie jakiś fajny projekt takiej anteny ?

Pozdrawiam gorąco !
Michał