Reakatywacja na Czarnym Lądzie!!!
    SP5PY pisze:

Armand, a komu zadawałeś te pytania? Bo z tego co pamiętam, to po swojej prezentacji dość szybko poleciałeś na dworzec i w debacie udziału nie brałeś.

Uważnie słuchałem co mówią prelegenci.... szczególnie co było w wystąpienia o Radio Reaktywacji. Inni zadawali pytania i słuchałem odpowiedzi prelegenta, które były dla mnie niejasne, a czasu na dyskusje na pewno przerwach nie było. Zadaje je teraz.

SP5PY pisze:

Nie, każde wejście nie jest reaktywacją. Jest nią wówczas, gdy prowadzący tak zdecyduje. Michał tak zatytułował swojego maila do mnie prosząc o materiały: "Reaktywacja na Czarnym Lądzie". Nie widzę więc powodu, żeby nie pokazywać pod tym szyldem Jego inicjatywy.
    RR to idea, to pomysł. Nie jest to program typu ARISS, który musi być realizowany dokładnie według wytycznych.

Skoro nie ma wytycznych to oznacza, że wszystko można podciągnąć pod Radio reaktywację.

SP5PY pisze:

Jest nią wówczas, gdy prowadzący tak zdecyduje.

Ha! czyli trafiłem. Wydawało mi sie to jasno w Międzylesiu pokazane czym, dla kogo i na jakich zasadach jest Radioreaktywacja. I bardzo dobrze, bo zasady sa proste i jasne.

Właśnie okazuje się, że zasady nie są jasne… inaczej nie zadałbym swoich pytań w tym wątku.
Czyli co, robię dowolna lekcję, tłumaczę, co to jest krótkofalarstwo daje porozmawiać przez sprzęt i mogę napisać do Was, że robiłem Radio Reaktywację?

Zrobiłem łączność ARISS z uczniami, przygotowałem uczniów do łączności, oni też robili łączności KF, UKF i nasłuchy i zgłoszę to do Was i Wy to też uznacie, że to jest też Radio Reaktywacja?

To zaczyna przypominać, czasy z końca ubiegłego wieku, że każde buty sportowe to były "adidasy", bo tak je wszyscy nazywali.

PS. Ja się nie czepiam o to Michał zrobił, bo Michał robi doskonałą robotę! ....
PS. Nie czepiam się tego, że prowadzicie lekcje krótkofalarstwa z uczniami – pytam się o szczegóły. Wiele osób prowadzi lekcje krótkofalarstwa w oparciu o swoje doświadczenie, podręczniki, skrypty itp.
Ja się spytałem kiedy mamy do czynienia z Radio Reaktywacją? Bo zaraz się okaże, że dowolna lekcja z krótkofalarstwa jest Radio Reaktywacją.
OK jeden argument już padł…. Gdy ktoś to do Was zgłosi… i czy to już wszystko? Czy wszystko można zgłosić aby ogłosić Radio Reaktywację?