ISS nadaje SSTV
    SWL_SP5 pisze:

To mają być czyste obrazy? Cytuję, że to ty napisałeś:

Ja na dookólnej jestem w stanie czysto odebrać cały obraz od wejścia w widoczność po wyjście.

Tutaj masz centralnie zakłócenia na całym obrazie (to te poziome pasy) biorące się z faktu trzęsącej się pionowej anteny lub (i) przeszkodach na linii ISS <-> twoja antena:

Antena sie nie trzęsie. Nie ma szans :, szczególnie, ze wiatru wtedy brak. Antena kierunkowa nie pomoże na przeszkody na linii ISS <-> antena.
    SWL_SP5 pisze:

Tutaj rozjechała ci się synchronizacja (obraz przekrzywiony w bok):

Tak, bo nie odebrałem całości.
    SWL_SP5 pisze:

A tutaj masz odbicia po lewej stronie ekranu:
    Antena dookólna w pozycji pionowej nie nadaje się przy przelotach z elewacją powyżej ok. 30 stopni a także zbiera zakłócenia ze wszystkich stron.

Odbicie tutaj wynikają nie z anteny a z tego że obraz dekoduje na laptopie przez mikrofon.
ZCo do elewacji - tak sa problemy ale z moich obserwacji wynika, ze dopiero powyżej 80 stopni. Zakłócenia - ok, ale nie przesadzajmy, przy tak silnym sygnale jaki daje ISS to nie ma znaczenia bo przykrywają wszystko.