Łamiąca wiadomość! Wrogowie, systemu uciszeni!
  spike_sp9nj pisze:

  "Wymagamy, aby nazwa użytkownika Forum, była znakiem krótkofalarskim, pisanym DUŻYMI literami, a zarejestrowany adres e-mail, w przypadku członków PZK, był zgodny z zarejestrowanym w systemie OSEC."

  To jest bzdura. ELA wymaga, żeby mieć email nie taki jak w OSECu, tylko taki jak chce ELA.

  Dlatego członek PZK nie będzie zarejestrowany, jeśli nie posiada takiego emaila jakiego administrator sobie życzy.

  Następnym logicznym krokiem, jest dodanie do regulaminu, żeby znak obsługiwanej stacji również odpowiadał administratorowi.

  Zresztą, skoro podaje się emaile do OSECu, najlepiej byłoby z automatu tworzyć konta na portalu, o znakach zgodnych z OSECem. Zapisujesz się, przychodzi Ci mail od robota "W związku z zapisaniem się do PZK, zostałeś zarejestrowany na portalu związkowym: login/hasło". I byłoby po problemie - i z loginami - i z mailami. I ELA miałby mniej roboty.

  A z "obrażaniem" to bym uważał. Teraz wystarczy, że którykolwiek członek LD ZG napisze ELIi, że poczuł się obrażony, i ELA musi po takich precedensach wyrzucić obrażaciela.

  Może na próbę niech ktoś poczuje się obrażony na ELĘ, i mu o tym doniesie.


Gdy wypełniałem formularz dołączenia do PZK w moim OT, wpisałem doń adres imienazwisko@gmail.com. Pierwsze zderzenie z ELĄ - musi być znak@domena. Z rozmów wynikało, że chyba on musi to gdzieś recznie przepisywać i nie chce sobie pamięci zaprzątać imionami i nazwiskami, on chce tylko znaki. Odwoływał się do regulaminu, w którym nic na ten temat nie ma. Głupia upierdliwość, bo żeby zadowolić ambicje zygi trzeba zapierdzielać do OT/zawracać głowę osobie uprawnionej do zmian w OSEC.

No to założyłem sq9wtf@serwer_mojego_chlebodawcy.pl - ale w osecu dalej był stary mail. No to się nie zarejestruję.
Mniej więcej równolegle ze zmianą w osecu wykupiłem sobie domenę sq9.wtf - założyłem sobie maila pzk@sq9.wtf (każdy mail na swoim miejscu - do PKI też mam oddzielny ;D )

I on też się jaśnie wielmożnemu nie spodobało. Musiałem znowu pisać do oddziałowego osecowego, żeby zgodnie z ambicjami zygi wpisać tam mail, który miał służyć do czegoś zupełnie innego. Koniec końców mam syf i zarejestrowanego maila sq9wtf@sq9.wtf

W moim odczuciu taka upierdliwość względem użytkowników swojego klienta uwłacza administratorowi, który dla użytkownika powinien być przezroczysty, użytkownik ma nie wiedzieć że on istnieje... w cywilizowanych serwisach/systemach informatycznych.


  PRZEJDŹ NA FORUM