Praca - poszukiwany copywriter-elektronik, krótkofalowiec oraz serwisant-elektronik. W-wa IVITER
    SQ5MGW pisze:

Za darmo? Nie za pieniądze i to znacznie lepsze niż w serwisach autoryzowanych. SQ5GLU - nie wiem jakie Ty masz metody weryfikacji specjalistów. Nam to idzie całkiem nieźle.
    Nie wiem też jakie jest Twoje doświadczenie ale pragnę Cię poinformować - otóż nie ma innej metody na zweryfikowanie człowieka jak praktyka - tylko i wyłącznie praca weryfikuje przydatność danej jednostki. Wszelkie egzaminy, rozmowy, wywiady nie mają sensu. Na początek nie dajemy sprzętu odpowiedzialnego, początek pracy też odbywa się w obecności innych techników serwisu.

Owszem - dzień próbny jest w każdej firmie ale nie na zasadzie, cytuję:

SQ5MGW pisze:

Na start dajemy 20 urządzeń do naprawy, albo 20 artykułów do napisania. A potem siadamy i rozmawiamy o umowie i innych sprawach.

Zaczynanie procedury naboru od testu z pominięciem rozmowy kwalifikacyjnej pokazuje, że nie dbasz zupełnie o kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe przyszłego pracownika i w ciemno dajesz mu zadanie do wykonania.

Co prawda - w poprzednich postach pisałeś już, że nie szukasz kogoś po studiach tylko prawdziwego pasjonata ale rekrutując człowieka na zasadzie:

"zatrudniamy zdolnych a nie wykształconych"

..daje obraz, że w przyszłości możesz łatwo sterować wynagrodzeniem pracownika które nie zawsze będzie dla niego korzystne.

Pamiętaj - że szkoła, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe to podstawa zatrudnienia w poważnej firmie ponieważ tylko wtedy pracodawca wie, że ma właściwego człowieka a człowiek wie, że jego praca będzie się odbywać na jasnych warunkach.

U ciebie nawet nie ma jasnych zasad pracy ponieważ zatrudniasz ludzi na stanowisko ale na bardzo dziwnych zasadach, cytuję:

Stanowisko pracy: Copywriter - elektronik

Zadania:
    - pisanie tekstów związanych z przedmiotem działalności naszej firmy
    - obsługa klienta głównie w odniesieniu do sprzedaży – tak telefoniczna, jak i bezpośrednia

Jeśli zatrudniasz kogoś na stanowisko "pisarza" to nie będzie on wykonywał swojej pracy dobrze jeśli będzie musiał się jeszcze "użerać" z klientami.

Oczywiście, Ty wtedy wykorzystasz to przeciwko takiemu pracownikowi i zakomunikujesz mu, że jeśli nie wyrobi swojej normy w zakresie pisania tekstów to będzie zmuszony na koniec miesiąca obniżyć jego pensję.

Tak się właśnie kończy podejmowanie pracy w firmach które nie biorą pod uwagę szkoły i kwalifikacji zawodowych a oferują na start 3000 zł, umowę o dzieło oraz mnóstwo zadań których nie będzie można wykonać w 100% gdyż w firmie X trzeba robić wszystko.

Jasne zasady to podstawa pracy w każdej poważnej firmie.

Natomiast jak jak czytam:

SQ5MGW pisze:

Z naszego ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/iviter-serwisant-elektronik-laptopy-inne-urzadzenia-wysokie-zarobki-CID4-IDdZVAw.html

To śmiech mnie ogarnia, że firma chce wysyłać statki w kosmos a wynagrodzenie pracownika opiera na umowie o dzieło oraz prowizji.

A tak na marginesie..

Bez urazy kol. SQ5MGW ale nie jesteś już krótkofalowcem ponieważ twoje pozwolenie wygasło 2015-12-04.

Jeśli masz środki by zapłacić 3000 zł nowemu pracownikowi to uaktualnij swoją licencję..

Co oferujemy: