Komisja finansowa ZG PZK.

sp8mrd pisze:

Wybacz, ale Twoje "kożyści" nie są moimi korzyściami, więc trudno mi odpowiedzieć, bo nie wiem jakich "kożyści" oczekiwałeś i co wiesz o charakterze tej imprezy?

To są targi i przy okazji spotkanie.
    Jak sądzę PZK nie zamierza nikomu niczego sprzedawać.

Tak to wygląda. Gratuluję - MAc nie chciał tego odważnie przyznać. bardzo szczęśliwy

wbielak pisze:

Ktoś coś ciekawego usłyszał i zaimplementował?

W jaki sposób proponujesz to ocenić, sprawdzić? Może zapytaj uczestników. bardzo szczęśliwy
    wbielak pisze:

No uważam że gdyby tak było to w komunikacie PZK było by coś w stylu "Na hamfeście poznaliśmy cudowną metodę pozyskiwania pieniędzy. Wdrożymy jją od września a pierwszych efektów spodziewamy się w listopadzie" albo "Na hamfeście zobaczyliśmy jaki świetny lab pomiarowy ma DARC. Spodobał nam się tak bardzo że już w przyszłym tygodniu zakupimy sprzęt i zrobimy taki sam. Swoje zabawki będziecie mogli pomierzyć na ŁOśu". Ale nic takiego niestety nie widziałem.

Cudowna metoda pozyskiwania pieniędzy - cudownie brzmi w przypadku spotkania towarzyskiego. bardzo szczęśliwy
Lab pomiarowy taki jak ma bogaty DARC - marzenie. U nas byłaby zaraz wojna na forach: za co to kupili, za nasze pieniądze, a jaką drogą, bo przecież można było z MON pozyskać taniej, itp. itd. bardzo szczęśliwy

sp8mrd pisze:

Zakładasz, że "nie przynosi żadnych kożyści a jedynie straty? Majątkowe i wizerunkowe?" - na jakiej podstawie? Tylko nie pisz mi o "koronnym" i śmiesznym argumencie, którym z nutą kpiny nie odmówiłeś sobie zakończyć prezentacji w Międzylesiu.

Podaj mi jakiś przykłąd szkodliwości azbestu. No tylko nie pisz o "koronnym" i śmiesznym argumencie że niby powoduje raka...
    Widzisz manipulację prawda?

Tak widzę i dlatego zwróciłem na uwagę na mala manipulację słuchając Twojego ciekawego wykładu w Międzylesiu. Pozostał pewien niesmak po tym końcowym slajdzie i ironicznym komentarzu.
Tak na przyszłość - moim zdaniem nie było to potrzebne, mógł być inny przykład i tyle - szkoda kontynuować ten temat.
    wbielak pisze:

Tak chodzi właśnie o to że pomijając wódeczkę to było stoisko GASTRONOMICZNE bo wiktuałów było tam więcej niż materiałów krótkofalarskich.
    I to jest moim zdaniem kompromitacja. Pojechać gdzieś i pokazać że nie ma się nic do pokazania

Według mnie użycie słowa kompromitacja jest nadużyciem, a nieprawdą jest końcowe zdanie - obejrzyj zdjęcia jeszcze raz).
Nie byłeś, nie widziałeś, a powracasz do tematu kompromitując się taką oceną.
Pomijasz znacznie większe gastronomiczno-trunkowe nakrycia stołów innych Stowarzyszeń pokazane na zdjęciach Adama SP6EBK. To była gastronomia:

Temat wyjaśnił się w wątku temu poświęconym w ubr. - czyżbyś nie czytał - powtórzę.
Tradycyjnie, w czasie trzydniowego spotkania, przez 30 minut na stoisku PZK była okazja poczęstować się polskim alkoholem i skosztować polskiego, swojskiego chleba, ogórków.
Wszystko zakupił za swoje pieniądze, jak co roku, gościnny Prezes PZK Jerzy SP7CBG.

Poza tym mijasz się z prawdą pisząc, że "to było stoisko GASTRONOMICZNE bo wiktuałów było tam więcej niż materiałów krótkofalarskich."
Gdzie to widziałeś i jak długo ta gastronomia była otwarta? bardzo szczęśliwy

wbielak pisze:

PZK nie jest też reprezentowany w dorocznych mistrzostwach świata w rzucie młotkiem do telewizora (są takie!) i co? I nic.

Faktycznie: nic. Coś chciałeś w ten sposób udowodnić, wykazać?

wbielak pisze:

Może to że sam fakt istnienia jakiejś imprezy nie powoduje że PZK musi się tam pokazać?

Może, a "morze jest szerokie i głębokie", więc może nie "musi", lecz - może się tam pokazywać. bardzo szczęśliwy
Kto o tym decyduje? Ty, ja?
W przyszłości może Ty, gdy zostaniesz na przykład wiceprezesem PZK do spraw promocji - czego Ci szczerze życzę.

wbielak pisze:

Kończąc ironizowanie ja prowadzę firmę i jadę na te konferencje które albo dadzą mi wiedzę możliwą do wykożystania w praktyce albo pozwolą nawiązać relacje biznesowe.
      Pozostałe "spotkanka branżuni: odwiedzam jak są w Krakowie. Inaczej byłoby to marnowanie pieniędzy.

Świetnie, gratuluje porównania Twojej branży zawodowej, biznesowej z działalnością Stowarzyszenia. Coś chyba nie tak z tym porównaniem... zdziwiony bardzo szczęśliwy

wbielak pisze:

No tak. Bo firma zwłaszcza własna musi być prowadzona z głową. W końcu to moje pieniądze.
    A w stowarzyszeniu szasta się nie swoimi. To po co sobie rzałować?
    Serwer można by dostać za darmo... mówiłem Zygmuntowi. Ale nie - ZAPŁACIMY
    Wyjazd? - ZAPŁACIMY
    Bo największe pieniądze kolego robi się na drogich, słomianych inwestycjach.

Kolego ja to wiem. Natomiast zadziwiają mnie tak śmiałe wypowiedzi o szastaniu nie swoimi pieniędzmi w odniesieniu do Hamfestu Friedrichshafen 2015, o rzekomym nie "rzałowaniu" sobie... To są pomówienia!
Na dokładkę nagle wrzucasz inny temat o serwerze, Zygmuncie i mieszasz to z rzekomym płaceniem niewiadomo ile i za co na Hamfest. Kiepska argumentacja i manipulacja.
Według mnie takie zachowanie jest nieprzemyślane i nie wystawia piszącemu dobrej opinii.

wbielak pisze:

Posprawdzam sobie za chwilę ile z tych klubów to kluby PZK.

U mnie link do klubów działa - trzeba wiedzieć gdzie szukać. bardzo szczęśliwy
Podobnie jak kilku innych, niepotrzebnie próbujesz zmienić treść naszej wymiany zdań z MAc.
Nie pisaliśmy wyłącznie o klubach PZK tylko o samym fakcie stwierdzenia:
"jedyni, którzy realnie robią szkolenia w SP to Reaktywacja i Ryjek/HS".
Dlatego proponuje odpuścić sobie szukanie i znów próbowanie udowodnienia czegoś nie wiadomo po co? zdziwiony