Komisja finansowa ZG PZK.
  sp2lqp pisze:   sp2lqp pisze:


   4. Skoro według komisji jest tyle nieprawidłowości, a niektóre wyglądają na złamanie prawa (abstrahuję od tego, czy komisja była władna działać, czy nie - według mnie nie), to dlaczego nie ma stosownych zawiadomień do odpowiednich organów?. A może są, tylko nie napisano tego w informacji?


  Czy ja napisałem ma pewność, że złamanoprawo? Nie widziałem dokumentów, na podstawie których Komisja formułuje stwierdzenia. Więc nie jestem przekonany, pewien, itp., itd. Jeżeli czytam, bo komisja pisze, że np. są poważne rozbieżności pomiędzy podstawowymi dokumentami finansowymi Związku, błędy w opisach przelewów PZK - to mogę się zastanawiać czy złamano przepisy. Dlatego pytanie moje, czy są konieczne stosowne kroki prawne bo złamano prawo, czy nie są. Pytanie było, może nie wprost, do członków Komisji i SP9MRN już na nie dał odpowiedź.

  Reasumując - nie przypisuj mi wypowiedzi, których ni popełniłem. Gdybym miał pewność, że złamano prawo to bym to napisał, a nie użył stwierdzenia "wyglądają na złamanie prawa. Nie należę do osób, które usłyszały, że ktoś mówił, że gdzieś dzwoni i krzyczy "pali się". Oskarżenia kategoryczne trzeba kierować, gdy dysponuje się dowodami. Praktyka pokazuje, że sporo osób nie mając dowodów, feruje wyroki. Nie tędy droga.

  Milej lektury wątku.


W wypowiedzi komisji nie ma słowem wspomniane o łamaniu prawa. Takie coś pojawia się dopiero w Twojej wypowiedzi i to z zarzutem, czemu komisja nie zawiadomiła odpowiednich organów. Z twojej wypowiedzi: "Skoro według komisji jest tyle nieprawidłowości, a niektóre wyglądają na złamanie prawa" dla mnie jasno wynika, że nieprawidłowości wyglądają Ci na złamanie prawa. A więc powinieneś organy zawiadomić. Nie miałem złych intencji - widocznie źle zinterpretowałem Twoje. Pax.


  PRZEJDŹ NA FORUM