Komisja finansowa ZG PZK.
    sp9aki pisze:

W dzisiejszym Komunikacie sekretariatu ZG PZK nr 16/2016, w jego punkcie nr 6,
    wiceprezes PZK kol. sp2jmr łaje i przywołuje do rzeczywistości Komisję finansową ZG PZK,
    która w/g jego oceny nadinterpretuje swoją rolę w PZK.

W/w Komisja prawdopodobnie nie zna uniwersalnej maksymy: "Правительство знает, что делает" i jej trud może,
    ale nie musi być uwzględniony przez Skarbnika PZK.

Osobiście jestem bardzo zaskoczony mnogością podniesionych problemów przez tytułową Komisję!

Mnie zszokowało to, co zostało napisane ponieważ jeśli PZK jest organizacją pożytku publicznego (OPP) to błędy w dokumentach i finansach mogą doprowadzić do utraty statusu.

Po drugie
- brak monitorowania czynnych członków PZK pokazuje, że tej organizacji zupełnie nie zależy na członkach.

To jest dokładnie takie samo myślenie jak w hipermarketach które uważają, że klienci zawsze będą bez względu czy sklep będzie oferował świeże towary czy towary przeterminowane.

Obawiam się, że jeśli PZK w porę nie zainteresuje się statystykami członków (aktualnych, nowych, rezygnujących z dalszego członkostwa) to przyszłe lata będą zwiastować upadek największej organizacji zrzeszającej polskich krótkofalowców.

Po trzecie
- brak reakcji Skarbnika i Prezydium PZK na wpływy z 1%.

Jeśli PZK nie zależy na 1% to obawiam się, że po publikowaniu takiej informacji za rok wiele osób przeznaczy swoją darowiznę na inną organizację. Mniej pieniędzy to mniej realizowanych celów a co się tym wiąże - mniej spraw którymi PZK może pochwalić przed szerszą publicznością.

Może PZK nie zależy na reklamie ale jeśli w organizacji mało się dzieje to przestaje być atrakcyjna dla potencjalnych nowych członków o czym dalej w..

--

..Czwartej sprawie czyli spadku ilości członków w wieku 20-26 lat.

Osoby z kategorii wiekowej 20-26 lat stoją przed poważnym wyborem swojej życiowej pasji. Może wiele osób się ze mną nie zgodzi ale jak za młodu nie zainteresujesz się czymś poważnym to po założeniu rodziny nie masz już chęci na tzw. hobby ponieważ kosztuje ono często dość dużo a utrzymanie rodziny kosztuje.

--
Po piąte - ocena pracy wiceprezesa ds. młodzieży.

To jest przykład marnotrawstwa publicznych pieniędzy bo jeśli PZK w ciemno daje pieniądze na jakiś konkretny cel i nie wyciąga wniosków z realizowanych zadań to najwyraźniej pragnie by obecni członkowie zrezygnowali z członkostwa. Dlaczego mieliby to zrobić?

Ano dlatego, że każdy członek PZK co roku opłaca składkę. Z tej składki finansuje się cele statutowe organizacji czyli m.in. szkolenie młodzieży. Jeśli opłacający widzi, że PZK szasta jego pieniędzmi na lewo i prawo bez całkowitej kontroli wydatków (o tym jest napisane wyżej) to dochodzi do wniosku, że lepiej będzie jak zarobione ciężko swoje pieniądze da komuś, kto to doceni.

--

Z piątym związane jest 6-te czyli brak analizy poniesionych kosztów w PZK.

To już jest poważne uchybienie bo jeśli skarbnik w PZK nie wykonuje swojej pracy należycie a Prezydium PZK zupełnie nie wyciąga z tego wniosków to można sądzić, że olewa się całkowicie członków jak również darczyńców!

--

Po 7-me - brak regulaminu współpracy z innymi organizacjami.

Czyli na jakiej zasadzie PZK współpracuje teraz z podmiotami? Na słowo?..
Szkoda, bo współpraca z innymi organizacjami na określonych warunkach jest jednym z elementów które mogą przynosić PZK dodatkowe fundusze.

--

Pozostałych punktów nie chce mi się już tak szczegółowo oceniać bo ręce opadają gdy czytam:

"..Brak bezpośredniej komunikacji Prezes PZK – prezesi OT.."

"..Brak systemu komunikacji wewnętrznej w organizacji.."

Poważnie??.. Krótkofalowcy nie potrafią się porozumieć?..

Jak więc właściwie działa POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW SKORO..

1. Istnieją błędy w dokumentach i finansach.
2. Brak monitorowania członków (aktualnych, przychodzących, odchodzących).
3. Brak reakcji Skarbnika i Prezydium PZK na wpływy z 1%.
4. Brak oceny pracy wiceprezesa ds. młodzieży.
5. Brak analizy poniesionych kosztów w PZK.
6. Brak regulaminu współpracy z innymi organizacjami.
7. Brak komunikacji w organizacji.

Wybaczcie (czytaj: rządzący PZK) ale nie szanujecie krótkofalowców.