Komisja finansowa ZG PZK.
  sp2lqp pisze:  Po pierwsze od kiedy jakikolwiek organ może samodzielnie/samowolnie określać zakres swojego działania wobec tego, kto go powołuje? Dla mnie to jakieś kuriozum. Jeżeli ani ZG PZK, ani prezydium ZG nie opracowały regulaminu pracy komisji, to jej członkowie albo powinni się o takowy upomnieć lub zrezygnować z pracy w komisji, jeśli nie mogą skutecznie działać. A tak tylko pachnie samowolką i anarchią. A to brzydki zapach.

I tak i nie. Bo owszem, kompetencje nie zostały określone, ale zauważ też, że ta komisja nie wyszła poza to, co może zwykły członek a nawet nie członek PZK. Jako, że PZK ma status OPP, kazdy ma prawo dostępu do dokumentów finansowych. Jak również każdy ma prawo wskazać nieprawidłowości i głosno o nich mówić. Co więcej - uważam, że powinien, bo to dziąła na + dla PZK. Zawsze kontrola wewnętrzna o ile działa jest lepsza niż zewnetrzna.
  sp2lqp pisze:
  2. Wynika z powyższego 1. Po pierwsze czytając o efektach pracy komisji tak jak bym czytał dokument Głównej Komisji Rewizyjnej. To przepraszam - co do tej pory robiła komisja rewizyjna? Bo z tego co pisze Komisja Finansowa "nic" albo "niewiele". Ciekawym bardzo, jak GKR się do tego wszystkiego się ustosunkuje. Co na to członkowie GKR? Na moje, zrobił się kompetencyjny niezły pasztet. Coś mi to przypomina z państwowej rzeczywistości.

A to jest dobre pytanie. Najprawdopodobniej poklepywała po pleckach ZG.
  sp2lqp pisze:


  4. Skoro według komisji jest tyle nieprawidłowości, a niektóre wyglądają na złamanie prawa (abstrahuję od tego, czy komisja była władna działać, czy nie - według mnie nie), to dlaczego nie ma stosownych zawiadomień do odpowiednich organów?. A może są, tylko nie napisano tego w informacji?

Wyglądają na złamanie prawa czy nim są? Ja przekonany nie jestem - za słabo się na tym znam. Jeśli Ty jesteś - czemu nie zawiadomiłeś odpowiednich organów? Masz taki sam obowiązek jak członkowie komisji czy komisja.
  sp2lqp pisze:  5. Skoro już jednak Komisja Finansowa ma materiał, na podstawie którego sformułowała wnioski i opinie, np. "Poważne wątpliwości wzbudza również Sprawozdanie OPP do MPiPS", z chęcią zapoznałbym się z całym tym materiałem w formie pisemnej.

Można by uznać, że takie cos nie powinno wyjść na światło - bo jest to wewnętrzny dokument, powstały celek poprawienia sytuacji w PZK. Ujawnienie mogło by miec negatywne skutki dla PZK.


  PRZEJDŹ NA FORUM