Gwiazdy z pasm tropikalnych.... zapraszam do posłuchania.
nie tylko fonia i CW
    sp2ayc pisze:

W latach siedemdziesiątych studiował u nas kolega Kule (Kulasekara)ze Sri Lanki, zainteresował się krótkofalarstwem, zdał egzamin i otrzymał znak SP2EHO. Po studiach wrócił do domu w Colombo, pracował aktywnie pod znakiem4S7KG i po kilku latach został prezesem tamtejszej narodowej organizacji krótkofalarskiej.
    Szkoda, że dzisiaj niewielu studentów z egzotycznych krajów studiuje w Polsce.

Niewielu??? U mnie w dzielnicy to nawet w sklepach nie zatrudniają osób nie znających angielskiego. Wszędzie czarni lub zółci.
Ale fakt że arabów i afrykańczyków mniej niż przed laty. Na studiach miałem kilku kolegów arabów, ale woleli zostac tutaj niż wracać. I (oprócz jednego) są przykładnymi facetami. Obecni czarni i kolorowai to głównie Ameryka, Ameryka Środkowa, Wschód.