PZK = Biuro QSL (?)
  canis_lupus pisze:

   SQ5KLN pisze:


   Jurek, ja się niczego nie domagam od PZK, w szczególności nie twierdzę, że dostęp do CB-QSL należy się każdemu jak psu buda. Zapytałem dlaczego PZK nie zrobi tego samo z siebie (tak jak ARRL, RSGB, DARC i wiele innych organizacji) skoro nie grozi to odpłynięciem członków. Dostałem odpowiedź, że już tak kiedyś było i zainteresowanie było praktycznie zerowe - ok, wszystko w temacie.


  Jeśli było w cenie przystąpienia to się dziwisz? Wiesz, na zasadzie: Tutaj za 40000zł mogę Ci sprzedać samochód. Ale juz za35000 możesz mieć samo koło! Niebywała promocja...
  Co innego jakby zrobili biuro QSL za 30zł rocznie.


I właśnie widzisz CANIS_LUPUS w tym jest problem bo jeśli ta cena była by realna czyli nie w wysokości składek członkowskich ale tak jak napisałeś - to odpływ członków jest realny, ponieważ PZK niczego więcej nie oferuje członkom a każdy umie liczyć. Więc PZK na to się nie zgodzi tak samo jak nie zgodzi się na przekazanie kart do nie członków komukolwiek innemu - wolą wydawać na odsyłanie do adresata. No chyba że ktoś ma kolegę któremu po cichu załatwia to bez opłaty składki.

Wszędzie na świcie składka członkowska jest oddzielona od obsługi kart i ten kto chce być członkiem i nie korzystać z kart i moze jedynie korzystac z kart. W PZK to jest i bedzie nie realne.


  PRZEJDŹ NA FORUM