Plastikowe kołki tapicerskie, lub plastikowe kołki meblarskie
W zastosowaniu jako przelotowe izolatory Yagi Uda
    sp3hbf pisze:

Stasiu, drogi przyjacielu.

Na powyższą przypadłość jest bardzo prosty sposób, mianowicie wysokie obroty i minimalny posuw. Można też zastosować odpowiedni pierścień na wiertło który ograniczy głębokość otworu nieprzelotowego(na Twoim zdjęciu nie widać o jakie otwory chodzi), warunek ostre wiertło i kąt podobny do kąta wiercenia w stali. Podobnie jakbyś wiercił otwory nieprzelotowe w mosiądzu.

Greg do jakiej szkoły chodziłeś?,pewnie nie miałeś materiałoznawstwa a i ze ślusarką też nie byłeś za pan brat.
    Przeglądnąć 2 książki ze szkoły zawodowej z lat 70-tych. Materiałoznawstwo dla ZSZ, temat wiercenie otworów w różnych materiałach. Ślusarstwo dla ZSZ, temat kąty ostrzenia wierteł do różnych materiałów o różnej twardości. Przy Twojej podpowiedzi Stasiek by miał ręce pokaleczone i zniszczony materiał.

Pozdrawiam Ryszard SP3HBFjęzor

SP3HBF.

Ryszard, wobec powyższego że materiałoznawstwo jak i ślusarka jest mi totalnie obce, patrz nawet nie wiedziałem że takowe istnieją. Wiesz ja jestem małolat i jeszcze w życiu nie widziałem młotka, pilnika, tokarki, wiertarki i wielu innych narzędzi tutaj nie wymienionych. Chętnie u Ciebie pobiorę nauki, szczególnie z materiałoznawstwa, obróbki skrawaniem jak również ślusarki w szerokim rozumieniu.

Zrób totalnie odwrotnie: tj ustaw wolne obroty, posuw maksymalny i wiertło zaostrz jak do gumy. Tylko nie zapomnij pochwalić się jaki będzie stan medyczny Twoich rąk i ile materiału nie zniszczyłeś.