Mikrofonoglośnik z wyjsciem na słuchawkę potrzebny
    sdd pisze:

Do UV-82 kupiłem sobie taki na ebay.
    Czekałem ok 3 tygodnie, ale biorąc pod uwagę cenę: 5,15 USD + przesyłka gratis - warto było.

Brak gwarancji, brak pomocy technicznej = niska cena

sdd pisze:

(Na ebay-u kupiłem) za niecałe 21 zł!!!! - łącznie z przesyłką prosto z Chin!
    Kolega Cezary trzepie na tym niezłą kasę. Przebitka 200% !!!!!
    44 zł zarobku za nic - trzeba chyba też się tym zając.

Jak wyżej,
W (wysoką) cenę towaru włączona jest gwarancja, pomoc techniczna oraz.. prawo zwrotu towaru towaru w ciągu ustawowych 14 dni kalendarzowych licząc od dnia zakupu.

Na eBay-u tego (gwarancja, pomoc, prawo zwrotu) nie ma.

sdd pisze:

Uważam też, że uzyskiwanie KILKUSETPROCENTOWYCH (Cezary przecież kupuje te mikrofony taniej niż na eBay) marż, bądź co bądź od KOLEGÓW, jest co najmniej nieeleganckie.. ..Ocena byłaby łagodniejsza, gdyby robił to człowiek bez znaku krótkofalarskiego..

Po raz trzeci powtórzę:

- Kupujesz taniej (czytaj: na eBay-u) bez gwarancji, pomocy technicznej, prawa zwrotu,

lub

- Kupujesz drożej (czytaj: w polskim sklepie) z gwarancją, pomocą techniczną, prawem zwrotu.

sdd pisze:

Jeśli się zepsuje i będę musiał kupić kolejny, to nadal jestem ponad 20 zł do przodu.

I tym się właśnie różni eBay od polskiego sklepu!

Jeśli kupujesz coś z eBay-u i to się zepsuje to nie możesz zwrócić już takiego towaru tylko musisz kupić kolejny. (Wcale nie jesteś do przodu..)

Kupując w polskim sklepie masz gwarancję która uprawnia do naprawy (wymiany) uszkodzonego towaru.
Nie musisz więc ponownie wydawać np. kolejnych 20 zł..

sdd pisze:

Wiem o czym mówię, prowadzę działalność. Od 12 lat. Płace pełny ZUS. 1200 zł co miesiąc.
    Nie po kosztach, ale KILKASET procent marży - to jest po prostu, jak mówię, nieeleganckie. Niesmaczne.

Czytając powyższe - rozumiem, że prowadząc swoją firmę 12 lat sprzedajesz usługi w takiej cenie za jaką kupujesz te towary od producenta? Nie zarabiasz na swoich klientach?..

Skoro tak lekką ręką idzie ci ocena cudzego biznesu to podaj nazwę własnego?

sdd pisze:

Właśnie przez taką zachłanność rodzimych przedsiębiorców, mamy jedne z wyższych cen elektroniki w Europie.

Koszty prowadzenia firmy są wysokie więc ceny towarów też muszą być odpowiednio wyższe by na koniec roku wyjść z zyskami na plus. Prowadząc firmę chyba o tym wiesz?..

Oczywiście, są firmy w Polsce (np. sklepy wielkopowierzchniowe) które oferują niskie ceny plus darmowa wysyłka ale ma to pewne wady ponieważ wysyłka takiego towaru trwa kilka tygodni (sic!) a obsługa klienta jest tragiczna.

Dlatego też, warto czasem zapłacić więcej i mieć spokój.

btw:
Mi by się nie chciało czekać 3 tygodni na mikrofonogłośnik.

sdd pisze:

Szkoda, że tak bardzo zachłanny jest krótkofalowiec i że tyle zarabia na swych kolegach.

Biznes krótkofalarski to nie jest sprzedaż chleba ponieważ..

1. Przeciętny krótkofalowiec (wyłączam konstruktorów) robi raz duże zakupy i zapomina o sklepie.
2. Potencjalny Kowalski chleb kupuje codziennie.

Rozumiesz powyższe?..

sdd pisze:

Podpowiedziałem, że można taniej na ebay. Jeśli więcej osób będzie kupowało takie pierdółki na ebay, zadziała prosty mechanizm rynkowy i rodzimi sprzedawcy będa musieli zejść z ceny.

Czytam te twoje posty i przecieram oczy ze zdumienia.

Co z tego, że ludzie będą kupować na eBay-u i tym zmuszą polskich przedsiębiorców do obniżenia cen skoro opłaty tytułem prowadzenia firm w Polsce nie spadną więc mniejsze firmy nie poradzą sobie z wysokimi kosztami i będą musiały zamknąć swoje biznesy (takich przykładów w PL jest wiele).

Czy prowadząc 12-letni biznes z małymi cenami Państwo kiedykolwiek tobie obniżyło opłaty do ZUS?

sdd pisze:

..na pewno daleki jestem od jakiegokolwiek administracyjno-prawnego zajmowania się kolegą Cezarym. Proceder rozpatruję tylko w kategoriach międzykrótkofalarskiego fair-play i nic poza tym

Dyskusja fair-play byłaby wtedy gdybyś na jednej szali postawił firmę Cezarego a na drugiej swoją własną firmę bo skoro ją prowadzisz można byłoby zobaczyć, czy ty również zarabiasz na kolegach czy może jednak sprzedajesz taniej niż kupujesz.

Łatwo się wytyka błędy innych nie mówiąc nic o swoim biznesie.

Serdeczności!