Spotkanie w Ministerstwie Cyfryzacji 21 marca 2016 roku - KONKURS
nie róbcie z tematu magla
Cztery proste pytania i sprawiły tyle trudności, a może po prostu członkowie PZK nie wiedzą kompletnie co robią osoby wybrane przez nich do władz.

Dla wyjaśnienia Ministerstwo Cyfryzacji zwróciło się do PZK i do Fundacji OPOR o wskazanie uczestników zespołu roboczego i takie zapytanie nie było bez znaczenia ponieważ od dłuższego czasu ministerstwo zauważa że w środowisku są dwa ośrodki które podejmują działania.

PZK jako uważająca się za wiodącą organizację ministerstwu nie wskazało żadnego uczestnika zespołu roboczego (uznając chyba, że jest organizacją nie omylną) czemu tak zrobiło można dużo napisać ale to jest od lat polityka działaczy PZK a dokładniej jednej osoby SP2JMR'a który nie za dobrze się czuje jak w spotkaniach uczestniczy ktoś więcej niż on sam. Powód jest prosty ktoś może przedstawić jak było faktycznie a nie jak się wydaje działaczowi PZK. Co więcej nie zauważa że w środowisku powstaje coraz więcej organizacji, a to powoduje że PZK traci faktycznie na znaczeniu.

Porozumienie OPOR i Fundacja OPOR działają w inny sposób dla nich istotne jest aby w rozmowach uczestniczyli wszyscy zainteresowani. Fundacja OPOR od początku prowadzi działania rzecznicze na rzecz szerokiego dialogu z udziałem wszystkich zainteresowanych dla tego zgłosiło 11 podmiotów do uczestnictwa w zespole roboczym w tym swoich partnerów ZHP i LOK. Co więcej kiedy okazało się, że PZK nie wskazało swoich partnerów takich jak SPDXC i PK UKF C te organizację też wskazało ministerstwu.

Pytanie czemu PZK postanowiło wyeliminować z rozmów Stowarzyszenie PK UKF C dość ważną organizację jeśli chodzi o rozmowy dotyczące KTPCz i rozwiązań w pasmach UKF.

I podsumowanie konkursu SP9ENO napisał jak jest i to niewątpliwie dość specyficzne dla tego forum jak przychodzi napisać konkretnie to niestety niewielu jest takich którzy faktycznie chcą to zrobić.

I na koniec jutro o 12 zobaczymy czy jako środowisko jesteśmy zdolni do dialogu czy nadal jedna organizacja będzie chciała być tą jedyną.


i prośba do administratorów zamknijcie ten temat niczego nowego już w nim nie da się napisać


  PRZEJDŹ NA FORUM