Spotkanie w Ministerstwie Cyfryzacji 21 marca 2016 roku - KONKURS
nie róbcie z tematu magla
    sp3mep pisze:

nie wiem czy PZK reprezentuje "WSZYSTKICH"
    krótkofalowców z SP ale czy czasami nie płaci za "wszystkich" składki do IARU ?
    za wszystkich i z Ryjka&Hacka i za tego jednego z OPOR&FOPOR i nawet za SQ5KLN -a,
    i nie ma znaczenia czy On chce czy nie,
    jesli płaci to idzie to takze z mojej składki,
    nie wiem na pewno czy tak jest ale coś mi sie wydaje ze tak,
    może ktoś wyjaśni jak z tym jest że PZK płaci za wszystkich,

Nie płaci.
PZK płaci składkę do IARU wyłącznie za swoich członków.
IARU akceptuje członkostwo tylko jednej organizacji krajowej - i generalnie rzecz biorąc ja to rozumiem. Można nawet powiedzieć, że popieram, bo w innym przypadku byłby to b..el nie do opisania.
Problem polega na tym, że część krótkofalowców nie chce zrozumieć, że IARU jest reprezentantem krajowych stowarzyszeń a nie krótkofalowców jako takich.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć sobie "Niezależny Samorządny Międzynarodowy Związek Krótkofalowców Niezrzeszonych". Pomijając kwestię, że pojawi nam się sprzeczność, bo właśnie przestaną być niezrzeszeni, to nie wróżę sukcesu.
Dlaczego?
Dlatego, że IARU jest częścią ARRL, której jednocześnie ta sama ARRL jest członkiem. Lekka paranoja, ale nawet zwycięstwo PiS czy SLD nie ma na nią wpływu.
Możemy co najwyżej pomarudzić.
Ja nie marudzę - przyjmuję to jako fakt i tyle. Po prostu należę.
Przy okazji - mimo wszystko polecam.
A jak taki "renegat i zdrajca działający na szkodę PZK" poleca członkostwo w PZK to znaczy, że warto nad tym pomyśleć.
Przynajmniej pomyśleć.

MAc