Co się dzieje w krakowskim OT-12 PZK?
    SQ5KLN pisze:


    PS: A PZK nie jest "samodzielną organizacją" - jeśli chce być OPP i korzystać z publicznych środków (nie tylko krótkofalowców, ale wszystkich podatników), to do pewnych rzeczy jest zobowiązana prawnie. Sprzęt z wojska został sfinansowany przez wszystkich obywateli (z podatków) i jest wspólną własnością (a MON jest tylko dysponentem), skoro PZK wyciąga po to łapę, to ma obowiązek się z tego rozliczyć jak należy; no i każdy ma takie samo prawo po ten sprzęt sięgać, zarówno PZK jak i Hackerspace, kluby krótkofalarskie niezrzeszone w PZK czy muzea, Harcerze, organizacje proobronne, grupy rekonstrukcyjne itd., PZK nie jest tu jakąkolwiek "świętą krową" i jedyną organizacją, która z tego może zrobić użytek.


PZK pozyskało sprzęt nie w celu jego rozdysponowania poza organizacją, a w celu realizacji zadań statutowych. W innym przypadku byłby właśnie problem z rozliczeniem się jak należy.

Jeśli kolega jest bardziej zainteresowany tematem to zapraszam do kontaktu przez stronę OT-12. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.
  PRZEJDŹ NA FORUM