[VIDEO] Wideoprezentacja "wszystko-w-jednym" trackera APRS SainSonic AP510
tracker+gps+radioN/O+bateria+logger w jednym
Wczoraj wybrałem się z urządzeniem na cały dzień w Bieszczady (Tarnica a potem przez Szeroki Wierch do Ustrzyk Górnych). Urządzenie sprawowało się bardzo fajnie i na chwilę obecną można o nim powiedzieć, że:

strzałka Zastosowany odbiornik GPS (SIRFStar4) działa bardzo dobrze. Po złapaniu fixa do satelit, tracker można schować do wewnętrznej kieszeni kurtki i wsiąść do samochodu a nie zgubi przy tym sygnału nawigacyjnego.
strzałka Nawet jeżeli tracker zgubi sygnał GPS (np. po wejściu do sklepu), to odzyskuje go bardzo szybko gdy znów "zobaczy niebo"
strzałka Tracker pracował wczoraj 14 godzin non-stop ramkując co 45 sekund + okazyjnie "na żądanie". Napięcie akumulatora spadło wg danych APRS z 4.09V do 3.72V, przy czym dzień wcześniej pracował jeszcze testowo 4 godziny. Ładowanie kończy się przy nieco ponad 4.2V a wg. instrukcji urządzenie wyłączy się przy napięciu 3.4V
strzałka Moc 1W wystarcza w zupełności do szlajania się po górach. Mój ślad z wczorajszego dnia, zapisany na aprs.fi wygląda tak:

Przy zejściu z Szerokiego Wierchu do Ustrzyk przez moment nie wchodziłem na mapę. Jest to spowodowane tłumieniem wprowadzanym przez drzewa i faktem, że z tamtego miejsca digi na Połoninie Wetlińskiej jest przysłonięte przez Połoninę Caryńską
strzałka Na trasie jest jednak gorzej i trzymając trackera w kieszeni kurtki a nawet przystawiając do szyby samochodu wchodziłem tylko sporadycznie w Sanoku przez igate Bartka SP8EET, no i oczywiście po dojechaniu do Rzeszowa. Niestety ale sieć APRS nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięta w SP8 płacze . Sumarycznie wczorajsza trasa Rzeszów -> Bieszczady (Tarnica + Szeroki Wierch) -> Rzeszów wygląda tak:

strzałka Wieczorem woziliśmy się po mieście z moim znajomym jego Passerati B7. Tracker położyłem z przodu na podszybiu. Śledzenie działało całkiem nieźle pomimo tego, że antena de facto była ustawiona w polaryzacji poziomej a nie pionowej. Nie wypuszczaliśmy się na północne rubieże Rzeszowa, czyli najdalej od digi SR8NDR ale nie powinno być źle. W końcu igate SP8EBC-11 działa!


  PRZEJDŹ NA FORUM