Krakowska Jednostka Wojskowa NIL od wtorku (8.03.2016) szuka drona
Jednostki sił zbrojnych szukają drona, z którym we wtorek po południu (tj. 8.03.2016) stacja kontroli straciła łączność. Rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił zbrojnych potwierdza, że bezzałogowego statku dotychczas nie udało się znaleźć.

Urządzenie było wykorzystywane podczas wtorkowego szkolenia taktycznego sił zbrojnych. Jak podaje RMF FM, było to szkolenie wojsk specjalnych z krakowskiej jednostki NIL.

- Dron nie został "zgubiony", tylko utracono łączność pomiędzy statkiem powietrznym a stacją kontroli i kierowania - podkreśla ppłk Szczepan Głuszczak, rzecznik prasowy DGRSZ. Rzecznik nie informuje, jakich rozmiarów i jakiego rodzaju jest poszukiwana maszyna.

Jak dodaje Głuszczak, po analizie trasy lotu drona udało się określić prawdopodobną lokalizację płatowca. W poszukiwaniach uczestniczą jednostki sił zbrojnych.

Źródło: http://www.tvn24.pl/r/artykul/wojsko-od-wtorku-szuka-drona-stracilismy-z-nim-kontakt-podczas-szkolenia,625896.html