"100 lat obecności Haszomer Hacair w Polsce".
    nowy1970 pisze:

Tak przy okazji: "troszkę" naszych "Starszych Braci" zdezerterowało z Armii Andersa by w Palestynie walczyć z Anglikami o przyszłe Państwo Izrael...
    "Jesienią 1943 r. Armię Andersa opuściło ponad 3000 wyszkolonych i uzbrojonych żołnierzy wyznania mojżeszowego. Wśród nich był kapral podchorąży Mieczysław Biegun, czyli Menachem Begin, przyszły premier Izraela." (cytat z www.ciekawistkihistoryczne.pl)
    Bez aluzji.bardzo szczęśliwy

Tylko w zdecydowanej większości byli to Żydzi prawicowego odchylenia. A nie lewactwo i bolszewia spod znaku ŻOB czy też Haszomer. Głównie tak zwani Bejtar-owcy. Przez cały okres powojenny jak również po 89 roku nie wspominano w ogóle o nich. Dopiero ostatnimi laty zaczęto o nich trochę pisać. To tak zwani "Żydzi Wyklęci". To na nich spoczywała główna walka w Gettcie Warszawskim. Przed wojną państwo Polskie wspomagało tą organizacje. Szkoląc ich, organizując przerzuty do Palestyny, dostarczając broń. Bardzo ciekawy temat. Ale nie o takich Żydów chodzi w przypadku 3Z100HH.
P.S. Te HH to mi sęe z Haijl Hitler kojarzy. Chyba raczej nie pasuje do okoliczności pracy stacji.