DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA - non profit
czy jeszcze działamy społecznie ???
Witam,
obserwuje ta dyskusje i jak na razie wyciągam jeden ale dośc przykry wniosek - NIE MAMY ZIELONEGO POJECIA O FINANSOWANIU NASZEJ DZIAŁALNOŚCI. wszystko o czym koledzy tutaj pisza, pokazuje że oprócz zapału, chęci poświęcenia swojego czasu, organowania różnych akcji - niestety jednorazowych może za wyjątkiem RR, nic nie jest zaplanowane, oparte o realia w tym finansowe. brak nam wiedzy (organizacyjnej) i to jest fakt. Niestety PZK nie ma szczęscia do finansistów. moze to smiesznie zabrzmi ale ta cała zawbawa to jet w dalszym ciągu wilka improwizacja i naciskiem jakos bedzie i jakos sie uda. nie jest istotna skala przedsiewziecia choc ważna. Istotne jest aby przewidziec co nas czeka i co się może zdarzyc. potrzebujemy rzetelnego przeszkolenia, wiedzy jak sie za to zabrac. dopóki tego nie będzie to niestety ten watek bedzie dalej zajmował kolejne strony, koledzy będa cedzili detale a na koniec każdy wróci do swojej piaskownicy i bedie tak jak do tej pory. trzeba poszukać ekspertów którzy ucza NGO jak zarządząc kasa, projektami etc, przeszkolic grupe działaczy, wtedy będzie łatwiej. swego czasu miałem pomysł/projekt na całoroczne przedsiewziecie skierowane do małolatów. znalazłem sponsorów. poddałem sie po 2 spotkaniu z księgowymi sposorów. mysle że wielu z tutaj obecnych postapiło by podobnie. tak gdzie jest kasa nie ma miejsca na improwizacje lub ... jakos to bedzie albo modne ostatnio ... damy rade. a na koniec prosty przykład z życia. jesli komus pozyczamy/darujemy kase na określony cel to oczekujemy że ten cel zostanie zrealizowany w sposób jaki został przedstawiony i zaakceptowany przez sponsora. Zanim poprosisz kogokolwiek o wsparcie swojego projektu, to upewnij sie że w 100% wiesz co i jak zostanie zrealizowane.
czy kol. zakładający ten watek pokusi sie o pozbieranie wszystkich porad, opinii, przemysleń w jednym miejscu aby prostej formie umożliwić kolegom wdrażającym rozne projekty zapoznanie sie z "drugą strona medalu".

pozdro
jacek sp9ikf