DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA - non profit
czy jeszcze działamy społecznie ???
    sp3slu pisze:

Na Konferencji, Piotr 2JMR poruszył zagadnienie istotne dla nas jako organizatorów obozów szkoleniowych w sportach obronnych i łączności (centralnych obozów szkoleniowych PZK) czy jeśli część kadry instruktorskiej, najczęściej trenerzy, pracują na umowę zlec. (wynagrodzenie) to czy można użyć elementów Programu Radioreaktywacja. To taki szczegół, ale istotny.
    sp3slu

I to jest faktycznie problem.
W tym wypadku rozumiem że jeśli ktoś ma poświęcić dwa tygodnie życia na jakieś działania i zrezygnować z urlopu to może się okazać konieczne wypłacenie mu wynagrodzenia.

Nie jestem z grupy RR więc napiszę tylko jak JA bym do tego podszedł.
Zaznaczając że to są moje prywatne przemyślenia.

Skoro mamy do czynienia z działaniami finansowanymi z zewnątrz i są pieniądze na wypłaty dla instruktorów powinny się też znaleźć pieniądze na kupienie programu szkoleniowego lub jego elementów.
Zwłaszcza że jak rozumiem posiadanie gotowego programu zmniejsza koszty (bo nie trzeba nic już przygotowywać).
To że coś jest dostępne na licencji cc nie znaczy że autor nie może tego udostępnić również na innych licencjach.
Ja bym po prostu sprzedał organizatorowi licencje na ten program ale bez prawa do odsprzedaży i tworzenia produktów potomnych (use only) a za uzyskane pieniądze kupił sprzęt do klubu.

Inna sprawa to pytanie czy nie da się znaleźć chętnych do poprowadzenia szkoleń bezpłatnie a pieniądze przekazać do klubów.
Może rotacyjnie? Brałem już udział w obozie harcerskim gdzie kadra się wymieniała co tydzień. Dało się.