Wpływy z 1% za 2015r.
Będą dużo mniejsze
    SP2LIG pisze:

moje posty w tym wątku nie są sabotażem ani biciem piany tylko odpowiedzią na Twoją czarną/złośliwą powyższą wróżbę.

To nie jest złośliwa wróżba ;-)
To dosyć racjonalny scenariusz.
Moim zdaniem składka nie dość, że jest za niska, to jeszcze fatalnie dystrybuowana. PZK ma problemy z prawidłowym zarządzaniem finansami, właściwie stale zaciąga "pożyczki" z 1% oddziałów. To - przy spadku wpływów z 1% MUSI spowodować konieczność wzrostu składki w celu zachowania płynności finansowej Związku.
Trzeba jednak pamiętać, że podwyżka składek nie jest niczym przerażającym - bo składka w chwili obecnej wynosi pół paczki fajek miesięcznie. Podniesienie jej do poziomu Jednej paczki papierosów nie zaboli w sposób straszliwy. (to i tak jeszcze nie jest pół litra ;-) )
Istotne jest to co Związek może w zamian zaoferować i jaka będzie REDYSTRYBUCJA tej składki.
Moim zdaniem część z niej powinna wracać do OT - ale nie w formie dotacji, które są przyznawane uznaniowo - tylko w postaci gotówki lub/i szkoleń, materiałów szkoleniowych, sprzętu dla początkujących itp.
Może więc zamiast skupiać się na obronie imienia PZK za wszelką cenę i doszukiwaniu się czarnowidztwa należy się skupić na konkretach, pomysłach, ideach, które pozwolą na to żeby nasz związek był lepszy, skuteczniejszy i przede wszystkim ATRAKCYJNY zarówno dla obecnych jak i potencjalnych członków.

Ja wiem, że to nie jest łatwe, częściową przez naszą narodową mentalność...
W tamtym roku na Łosiu załamałem się lekko, gdy na imprezie robionej za pieniądze PZK i ogromnym nakładem sił naszych Związkowych Kolegów spotkałem grupkę podpitych gości mówiących "ale tu super na łosiu, świetnie zorganizowane, - a to całe PZK to ch..je. Musiałbym byś idiotą, żeby się zapisać"
[b]