Spotkanie szkoleniowe w Międzylesiu - transmisja online
Nie znamy powodów, dla których pojawił się tam SP5ELA. Uważam, że dobrze zrobił, że się tam pojawił. Miał okazję przekonać się jak bardzo zmienił się świat Internetu przez ostatnie 15 lat. Wie już jakie technologie są dostępne, jak z nich można skorzystać. Sęk w tym, że technologie bardzo daleko odbiegają swą ideą od statycznej strony z CMSem i moim zdaniem trzeba się ich uczyć od nowa. Do tego wszystkie są dostępne w modelu usługowym. Gdyby SP5ELA był bacznym obserwatorem, zauważyłby także, że ludzie, do których chcemy dotrzeć, posługują się smartfonami, działają aktywnie i bardzo szybko. Doświadczeniami trzeba się wymieniać!

Niniejszym zachęcam wszystkich do zapoznania się na własną rękę z dostępną technologią strumieniowania wideo oraz podobnych narzędzi komunikacji. Wiele z nich (na przykład Google Hangouts) jest dostępna za darmo. Rada programowa jednej z najważniejszych konferencji branżowych w Polsce w tym roku korzystała wyłącznie z takiej technologii zamiast osobistych spotkań.

Transmisja wideo (jako broadcasting) przy większych wydarzeniach jest dziś oczywistą technologią, korzystają z niej powszechnie nawet niewielkie gminy. Usługę można mieć praktycznie za darmo, sprzęt da się zorganizować albo kupić usługę. Do tego nie jest już w ogóle potrzebny serwer!

Oto kilka zdjęć zrobionych na szybko telefonem:

kto przełączał slajdy na internetowej galerii gdy pendrajw Jurka SP3SLU nie zadziałał?

Na pierwszym planie SO5T - na fonii jest już lepszy od wielu z nas (zwłaszcza od tych, którzy całe doświadczenie radiowe zdobyli na osiemdziesiątce) a za dwa lata ma szansę być równie dobry na telegrafii. Z kolei operator laptopa z powyższej fotki z powodzeniem radzi sobie z konfiguracją programów logujących i doskonale działa na różnych emisjach cyfrowych spod znaku klubowego.

Uczestnicy:

Tak wyglądała reżyserka streamingu:

Tu było jednak najciekawiej dla dzieciaków:

Bogdan SP5WA w swoim żywiole - bardzo dziękujemy!