Remote Ham.com
  SP2LIG pisze:

   3z9dx pisze:   .....QRZ.com nie jest wykładnią posiadania licencji i nie ma obowiązku zakładania tam swojego konta ...
  Zgadzam się z Twoją wypowiedzią Kolego w 100%, ale zapewne Ty zgodzisz się z moją że jak dany krótkofalowiec obojętnie czy z SP czy z reszty tego padołu nie ma konta na QRZ COM to dla świata krótkofalarskiego nie istnieje lub jest bardzo wielkim znakiem zapytania, którego inni będą raczej z daleka omijać.
  _____________
  Greg SP2LIG


Dzień dobry Greg
myślę,że to indywidualna sprawa, skoro posiada znak EI4KL a i dostał znak SN5DX znaczy że człek żyje, oddycha , jest ...może po prostu nie potrzebuje zakładać takiego konta ..nie wiem...ja swoje mam na QRZ.com, a za niego nie mogę się wypowiadać

Tutaj wracamy do sedna sprawy...Remote zły bo nowy,komputerowy wesoły ale bez QRZ.com ani rusz wesoły bez rtty ani rusz ,bez cw skimerów ani rusz ,bez logów w kompach ani rusz i tak mogę do jutra rana.

Problem który widzę Ja jako użytkownik swojej stacji zdalnej to nie kwestia tylko stacji REMOTE tylko problem ''głośnej stacji''... i to jest powodem frustracji wielu operatorów , gdyż korzystają z niej koledzy nie posiadający dużych anten a robiący dalekie i ciekawe łączności o dx-pedycjach nie wspomnę.

Wg. szablonów krótkofalowiec to ten ,który sam zrobi anteny ,sam zrobi wzmacniacz ,sam zbuduje maszt, sam to zestroi i będzie nadawał . Wielu starszych wiekiem kolegów radiowców tak własnie patrzy na ten problem. Jak nie zrobiłem stacji sam to się nie liczy....

to kwestia ewolucji myślę.. chyba nie da się tego zatrzymac


  PRZEJDŹ NA FORUM