Remote Ham.com
    SP9JPA pisze:

Oglądając wyniki Zawodów UK/EI DX Contest w części fonicznej (grudzień 2015) oraz telegraficznej (styczeń 2016),
    zauważyłem, że zostały zdyskwalifikowane tylko dwie stacje.

Są to stacje polskie:

3Z9DX (część CW)
    SN5DX (część SSB)

W obydwu przypadkach pracę pod tymi znakami zadeklarował operator irlandzki EI4KL.
    Na QRZ.com nie ma wpisów ani dla stacji SN5DX, ani EI4KL.
    W dostępnym publicznie spisie stacji na stronie UKE nie ma stacji SN5DX.
    W tym samym spisie stacja 3Z9DX figuruje jako indywidualna, nie klubowa.

Jakie były przyczyny dyskwalifikacji tych stacji?
    Czy ma to związek z pracą zdalną?
    Czy pozwolenia radiowe wydawane w Polsce obejmują także możliwość sterowania z zagranicy
    urządzeniami nadawczo-odbiorczymi fizycznie zainstalowanymi w Polsce?

Chcę jeszcze dodać, że moje skojarzenia z wyrazami „Polak”, „Polska”, „polski”, „polskie” itp. to:

uczciwy, rzetelny, mówiący prawdę, sprawiedliwy, działający zgodnie z przepisami, regulaminami i pozwoleniami,
    uprawiający hobby zgodnie z zasadami Fair Play i Ham Spirit
    .

Tylko proszę bez ataków personalnych.
    Oczekuję rzetelnych odpowiedzi, zgodnych z prawdą.
    Forum SP7PKI czytają nie tylko Polacy.

EI4KL to obywatel IRL i operował w czasie zawodów z mojej stacji - Fizycznie - co nie jest zabronione dla obywateli EU. Wygrał zawody na SSB i zaraz po wynikach został poinformowany,że nie można tego zweryfikować kto gdzie i jak,gdyż nie ma o nim żadnych informacji, a licencje EI zdobył dopiero rok temu LOL.... Po tym werdykcie aplikował po Polski znak i dostał go. Posiada od miesiąca Polski znak,SN5DX i wygryl kolejny raz zostając zdyskwalifikowany, tym razem bez podania przyczyny ( wcześniej proszono go by więcej nie startował w tym contescie wiec mniemam ,że to właśnie było powodem wykluczenia go dwukrotnie) widocznie nie powinno się wygrywać z starymi wygami ,którzy są również sędziami we własnych zawodach.
Pełna korespondencja do wglądu dla ciekawskich
Nagonka trwa i trwać będzie..mnie to ani grzeje ani ziębi! szkoda chłopaka bo wygrał zdecydowanie i uczciwie

QRZ.com nie jest wykładnią posiadania licencji i nie ma obowiązku zakładania tam swojego konta ...