Jak zmienić obowiązujące przepisy.
    SP2LIG pisze:

      SP5PDB pisze:

      Jedna uwaga do wszystkich uczestników tej dyskusji i wymiany zdań. Spotkanie 29 lutego 2016 roku będzie obejmować jedynie przepisy objęte:

      1. Ustawą Prawo Telekomunikacyjne
      2. Rozporządzeniem w sprawie świadectw operatora
      3. Rozporządzeniem w sprawie pozwoleń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej
      4. Rozporządzenia w sprawie Krajowej Tabeli Przeznaczeń Częstotliwości
      5. Regulaminu Radiokomunikacyjnego

      nie będzie mowy o:

      1. prawie ochrony środowiska
      2. prawie budowlanym

      Są to rozmowy z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie którego są określone zadania. W związku z tym dyskusja i wymiana zdań w tym wątku powinna się skupić na 5 pierwszych zagadnieniach.




    Skoro chcesz zaistnieć jako uzdrowiciel i mówisz A(MC) to i powiedz B(MI)
    Możesz rozszerzyć punkty 2 i 3, nie wydają mi się istotne, natomiast problem z prawem budowlanym(owe ponad 3m) jest bardzo istotny.
    _____________
    Greg SP2LIG


SP2LIG

A gdzie jest napisane, że ktoś chce być lub jest uzdrowicielem, albo zaistnieć w jakimś zakresie o którym piszesz?

Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło zaprosić na spotkanie przedstawicieli krótkofalowców - których uznało za mających coś do powiedzenia. I nie napisano nic o uzdrawianiu tylko o czymś co jest normalne - czyli rozmowa administracji z zainteresowanymi w sprawie dokonania zmian w zapisach jeśli będzie konieczność. To się nazywa dialog który należy prowadzić cały czas a nie od wielkiego święta. Usługodawcy telekomunikacyjni nie czekają aż coś im administracja zaproponuje tylko cały czas rozmawiają z administracją na temat zmian. Co więcej uzyskali płaszczyznę takich rozmów między innymi w Radzie Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji.

Jeśli chcemy, żeby przepisy dotyczące nas były lepsze, odpowiadały na nasze zapotrzebowanie to właśnie my powinniśmy być inicjatorami zmian a nie administracja. Tak to jest skonstruowane. I nie czeka się jak wcześnie próbował zasugerować SP8LBK do konsultacji społecznych gotowych zapisów bo wtedy już niewiele można poprawić. Wszyscy robią to na poziomie najpierw założeń, później przygotowywania określonych zapisów, następnie konsultacji społecznych, a na końcu przyjmowaniu konkretnych norm w przepisach. To jest praca wieloetapowa czas to zrozumieć i w tej pracy jest miejsce dla wszystkich bez względu na przynależność organizacyjną, a nawet bez względu na to czy się kogoś lubi czy nie.


  PRZEJDŹ NA FORUM