Radiostacje na polskich statkach w latach 60-tych
Co piszczało w kabinie radiooficera 50 lat temu?
    frantastic pisze:

sp1jpm pisze:

chlopaki to nie clkiem prwda co mowi pan Kupski ze najlepsi rdiotelegrafisci byli radiooficerami w dalmorze

Jak mówił pan Kupski Gdynia Radio i Szczecin Radio to były dwa światy obsługujące głównie odpowiednio firmy i ludzi ze swoich regionów. Raczej należałoby wypowiedź tę traktować tak, że lepsi telegrafiści byli na "rybakach" niż w PLO czy PŻM.

Nie wypowiem się na temat poziomu pracy r/o z floty rybackie czy tych z PMH, wiem jedno ze wszyscy r/o kończyli tą samą szkołę gdzie dla wszystkich poziom był ten sam.
Walka zaczęła się po skończeniu szkoły tj przydział do floty czy do rybołówstwa.
Dodam tylko że r/o z PŻM'u bardzo często korzystali z obsługi przez Gdynia Radio, aczkolwiek byli tacy którzy preferowali Szczecin Radio.