Uprawnienia klubowe
Widzę że moje wypociny z poprzedniego posta zostały zignorowane i utonęły.
Może szkoda może nie.

sdd pisze:

Wśród nich jest sporo osób zdolnych, którzy w świecie krótkofalarstwa znaleźliby swe miejsce - zręczni majsterkowicze, programiści. Oni do klubu nie przyjdą. Nie będzie im po drodze. Ale mogą się z tym zapoznać u znajomego, u rodziny. Trochę dziwnie będzie im to wyglądało, kiedy się dowie, że krótkofalarstwo, to takie pomieszczenie, do którego nie wolno wchodzić i takie radio, do którego nie wolno powiedzieć ani słowa.

Bez nowych rzesz krótkofalowców to hobby wymrze w ciągu najbliższych 20 lat.

Zapraszam do nas.
W Hackerspace są elektronicy, programiści.
Spodobało im się krótkofalarstwo i wpadli w temat.
Da się.

Tylko powiedz mi jak kogoś kogo kręci opracowanie własnej emisji cyfrowej chcesz zachęcić dając mu mikrofon i własny znak na 3 minuty?
Albo kogoś kto chce zbudować sobie radio i je testować?
To nie lepiej przyjechać do klubu i tam z masą innych przetestować pod klubowym znakiem i skożystać z pomocy innych w poprawieniu niedociągnięć?

HF1D pisze:

Już Ty się o krótkofalarstwo nie martw bo ono ma się nienajgorzej.
    I chrońmy je przed takimi reformatorami jak Ty.

A ja się martwię.
Poważnie się martwię.
Tylko tyle że nie zacząłem od zmieniania świata na forum a od wciągania młodych w hobby i budowania klubu właśnie.
Na dodatek bezczelnie korzystając z tego że było środowisko ludzi technicznych i ciekawych świata.
A potem kursy i dziesiątki godzin wykładów, wyjazdów szkoleniowych, praktyki przy radiu i pytań.