Radiostacje na polskich statkach w latach 60-tych
Co piszczało w kabinie radiooficera 50 lat temu?
    frantastic pisze:

m/s - motor ship
    ts/s - turbine steam ship
    t/s - training ship
    hms - her majesty ship
    s/v - sailing vessel
    st/s - sail training ship

Skrutów przed imionami statków jest niezliczona ilość. Skróty z wyrazem training to po polsku statki szkolne np. Akademii Morskiej. Skrót nie zawsze zawierał prawdę o napędzie lub rodzaju przewożonego ładunku. Przykładowo t/s "Jan Turleski" był statkiem szkolnym i to było w skrócie ale tego, że miał tłokową maszynę parową w skrócie nie było. Z kolei st/s "Dar Mlodzieży" miał pełniejszy opis.

Jeżeli chodzi o t/s Jan Turlejski to wytłumaczenie skrótu t/s jest takie, to znaczy trochę inne jak podałeś : statek został zbudowany 1950r jako trawler i przekazany do eksploatacji Dalmorowi pod nazwą t/s Raba jako statek łowczy. W 1953r decyzją MŻ t/s Raba została przekazana PSRM w Gdyni jako statek szkolny rybacki, wtedy dopiero otrzymał nazwę t/s Jan Turlejski. Skrót do kasacji statku pozostał ten sam czyli t/s.
Tankowce również miały przed nazwą t/s - tanker ship.

Nie odbieraj mojego postu że czepiam się, ale nasze wypowiedzi czytają koledzy zieloni w temacie i oni muszą znać stan faktyczny.