Manifest Rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego - Burzenin 2015
Sprawozdanie ze spotkania
Ściślej, nie było zgłoszeń do konkursu na wykonanie 10 odbiorników nasłuchowych, które miały być zakupione przez PZK. Zakupione w celu przekazania jako nagrody - zachęty do dalszej pracy dla początkujących uczniów, młodzieży, dzieci wyróżniających się efektami pracy w klubach. Lub w celu wypożyczania do czasu usamodzielnienia się młodego adepta. 10 to jest ilość startowa. Projekt można rozszerzyć, kontynuować. Dodatkowy aspekt konkursu - aktywizacja braci krótkofalarskiej na rzecz dbałości o nasz narybek.
Początkowo było zainteresowanie kilku konstruktorów, rozmowy o szczegółach. W końcu nikt nie zgłosił przedmiotu do oceny. Jeden konstruktor, z którym jesteśmy w kontakcie, zapewnił o wykonanych pracach i bliskim ukończeniu, ale wystąpiły opóźnienia, potrzebowałby wydłużenia terminu składania prac. Temat może być kontynuowany. WebSDR ma dobry odsłuch, ale nie ten urok aniołek
W założeniach :
Odbiornik powinien spełniać co najmniej poniższe warunki:
- pasma amatorskie 80 m i 40 m z ewentualnością innych pasm
- cyfrowy odczyt częstotliwości
- zasilanie bateryjne z możliwością podłączenia zewnętrznego zasilacza sieciowego
- wyjście audio na słuchawki i głośnik zewnętrzny
- możliwość odbioru emisji SSB i CW
- estetyczna obudowa z opisem funkcji
- szczegółowa dokumentacja konstrukcyjna i techniczna
Wybór koncepcji rozwiązania technicznego dowolny.
Kontakt: Sekretariat ZG PZK.

Jerzy SP3SLU