Amateur Radio Kids Day obchody Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży
Niedziela 3 stycznia i sobota 18 czerwca 2016 r.
Witajcie w Nowym Roku który z założenia ma byc conajmniej lepszy od poprzedniego. oby tak sie stało.

Stasiek był uprzejmy zauważyc...prawo nie dopuszcza - bo to głupie prawo....
Niestety ale prawo jest takie jakie mamy srodowisko, konserwatywne, niereformowalne, nie przewidujace iz technika i technologia ewoluuje - do przodu, nasze srodowisko to niestety zbiór indywidualistów (z paroma chwalebnymi wyjatkami) zapatrzonych wyłacznie w czubek własnego nosa. nie dyskutujemy bo nie potrafimy, kompromis to słowo obce środowisku krótkofalowców SP. A CO NAJLEPIEJ NAM WYCHODZI - WYLEWANIE POMYJ NA GŁOWY INNYCH. Dyskusja o przyszłości w najlepszym przypadku sprowadza sie do licytacji co ja z tego będe miał i co on z tego bedzie miał że głosi to lub tamto.
w sporej częsci krajów w prawie dotyczacym radiomokunikacji amatorskiej funkcjonuje zgoda na tzw "third party QSO". mam nadzieje że sa wśród nas tutaj obecni Koledzy którzy wiedza oco chodzi. jakis czas temu kiedy były czynione przymiarki do poprawek do ustawy PT (prawo telekomunikacyjne) proponowałem takie rozwiązanie. tu na tym forum wiekszośc Szanownych PT dyskutantów odesłała mnie jako palanta i tetryka do wszystkich diabłów. No cóż zyczę wszystkim nieco szerszego spojrzenia na zagadnienia radiokomunikacji amatorskiej, w tym przez pryzmat szeroko pojetego środowiska krótkofalowców tych oobecnych jak i przyszłych, a może właśnie z mysla o przyszłych.
a na KIDS DAY zaproście do siebie na pół godziny parę dzieciaków z sąsiedztwa i zróbcie im mała frajdę poprzez możłiwośc choc chilowego kontaktu z "prawdziwym radiem"

pomyslnosci w Nowym Roku
jacek sp9ikf