Stulecie I Wojny Światowej
z komentarzem
    sp6nio pisze:

Witam
    A tak się dobrze zaczęło. Uważam ,że takie niechlubne wydarzenia trzeba przypominać .Chociażby z tego względu ,żeby ludzie nie zapomnieli co może się zdarzyć ,gdy znowu jakiś wariat zapragnie zabawy w wojenkę ,jakie są tego skutki. Doda ,że córka ,która tu w Itali chodzi do szkoły , uczy się historii włoskie , opowiadała o wybuchu Pierwszej Wojny światowej to z tego co kojarzę sobie ,z Polską wersją ,różni się od tego co nas w szkole uczono. Oczywiście nie radykalnie.

Pozdrawiam wszystkich życzę Wesołych spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia
    Zofia

Dobrze się zaczęłą pierwsza wojna światowa? Ona się zaczęła durnie i brutalnie, na pewno nie dobrze. Właściwie to przez przypadek.
Ale, ogólnie rzecz biorąc, obie wojny, jak wszystkie poprzednie i następne nie były złymi rzeczami tylko naturalnymi.
Co do ofiar, ciekawe ilu ludzi miałoby krótsze życie bez wojen i wynanalazków na ich potrzeby, miliardy ludzi przez tysiąclecia bez wojen żyłyby tyle co rezusy. My teraz też. Trzydziestka i do piachu. No i bez wojen zamiast TRXów dalej mielibysmy tamtamy. A nie fora i internety. Wojny są dobre.

Smacznej kolacji Zosiu i do zobaczenia! I nie fałszować mi kolęd!

[edit]A jak ktoś próbował zrobić kreskę na tamtamie, to wie o co mi chodzi. Kropki się łatwo stuka.[/edit]