Łódź i 2 nowe przemienniki. SR7ULM i SR7ULDC na testach.
Witajcie.

W Łodzi mała grupka entuzjastów od budowania repów postawiła dwa nowe przemienniki.
Jeden to SR7ULM ( 439,500 PL 77 ) - przemiennik obecnie pracuje w FM z CTCSS 77. Pomysł na jego dalsze funkcjonowanie mamy taki, aby po okresie testów był dla Łodzi drugim i jednocześnie doskonałym repem DV , który będzie funkcjonował jako IRC-owy bo obecny SR7UVL jest przemiennikiem fabrycznym by Icom. Obecnie jak wspomniałem pracuje w FM i po pierwszych dniach widać, że działa bardzo dobrze. Jadąc samochodem w odległości około 50 KM mam 100% łączności. Przemiennik jest zlokalizowany niemal w centrum łodzi na jednym z najwyższych wieżowców. Dokładniej pisząc antena jest na wysokości około 237 m n.p.m oraz 55 metrów nad ziemią.
Sprzęt to 2x Motorola GM 340 + antena Radmor ( długa wędka ) + cały pozostały osprzęt.

Drugi przemiennik to SR7ULDC pracujący w paśmie 2m na freq : 145,7125 ( PL 77 Hz ). Do jego budowy wykorzystaliśmy również 2x Motorola GM 340, ale jako że duplexer jakim dysponujemy jest uszkodzony to nadajnik od odbiornika został odseparowany poprzez różne ich lokalizacje. Co nie zmienia faktu iż oba radia połączone są linkiem radiowym i rozwiązanie to sprawuje się dość dobrze, ale planujemy udoskonalenie połączenia inną techniką. TX przemiennika jest w tej samej lokalizacji do SR7ULM a odbiornik na miejscu gdzie mamy zamontowany przemiennik SR7UVL. Ten przemiennik jako drugi zostanie z czasem włączony w szeregi DV i będzie pełnoprawnym repem D-Star pracującym w paśmie 2m. Obecnie również trwają jego testy, ale dopracowanie go do perfekcji na pewno zajmie nam chwilkę.

Obecnie prosimy wszystkich chętnych do rozmów na tych przemiennikach i testowania ich zasięgów jak i możliwości wejścia.
Przy pracach konstrukcyjnych brali udział koledzy : Piotr SQ7AYZ - szacun dla wiedzy i umiejętności Piotra, Adam SQ7LRX - szacun za wszelakie działania informatyczne i merytorykę, Arek SQ7SCC oraz Artur SQ7OFD, Wspomnieni wyżej koledzy byli głównymi sponsorami powstałych przemienników i w całości sfinansowali wszelakie zakupy elektroniki jak i anten itd.... Dziękujemy za wsparcie finansowe Andrzejowi SQ7OFB oraz Piotrowi SQ7OBD za pomoc przy pracach na dachu. Dzięki też naszemu koledze BILBO wesoły - on wie za co wesoły

Zapraszamy do łączności wesoły

W ramach ciekawostek, oto link do kamery On-Line zainstalowanej na dachu naszych przemienników, obraz można oglądać na żywo z panoramą na centrum Łodzi :