FUSION w Poznaniu
nowe zabawki w Poznaniu
    SQ5AGQ pisze:

    ... Doskonale było to widać na przykładzie D-Stara gdzie prócz „fabrycznej” sieci G2 (D-Plus) rozwinęły się alternatywne konwergentne sieci ircDDB, CSS, DCS, DExtra, Star-Net. Mogę być w błędzie, ale w mojej ocenie było to możliwe dzięki zasadniczej kwestii, która w dotychczasowej dyskusji została „przemilczana” a mianowicie faktu, iż D-Star jest w pełni otwartym standardem, który został opracowany, ustandaryzowany i udostępniony przez samych krótkofalowców a jego rozwój w dalszym ciągu jest w ich rękach tj. JARL (Japan Amateur Radio League). Niestety tego nie można powiedzieć o systemie Fusion, który na obecną chwilę jest wyłączną własnością firmy Yaesu i jak na razie nic nie wskazuje na to by Yaesu chciało się podzielić tą wiedzą ze światem krótkofalowców. Oczywiście nie można mieć za złe, że Yaesu chroni własne wartości intelektualne, ale fakt ten sprawia, że opracowanie i zbudowanie alternatywnych otwartych sieci wspierających ten standard zajmie sporo czasu i może się okazać, że będzie to długotrwała, żmudna praca na zasadzie debagowania i szczegółowej analizy transmitowanego strumienia danych. Nie jest tajemnicą, że zespół współpracujących z Jonathanem pracuje nad implementacją obsługi Fusion (C4FM) w uniwersalnym modemie MMDVM nie mniej jednak z ostatnich informacji (koniec ubiegłego tygodnia) wynika, że implementacja Fusion ma obecnie najniższy priorytet. Z kontekstu dyskusji można wywnioskować, że kluczową „barierą” jest wspomniany wcześniej temat braku szczegółów dotyczących samego standardu obsługi protokołu Fusion. Tak, więc mimo początkowych optymistycznych informacji pojawiających się w gronie osób pracujących nad MMDVM o rychłej implementacji Fusion obecnie temu tematowi obniżono priorytet (1. D-Star, 2. DMR, 3. Fusion). Nie należy z tego wyciągać wniosków o tym, że będzie to wyłącznie system „zmonopolizowany” przez Yaesu, ale obecnie wiele rzeczy wskazuje na to, że do momentu pełnego rozwinięcia skrzydeł przez Fusion jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie.


Cześć Tomek,
Nie tak.
Fabryczne przemienniki Icom-a były bez D-Plusa. Japończycy nie mogli się w tej kwestii dogadać z Amerykanami(DPlus). Wskutek czego w Japonii z reguły przemienniki są gołe.

Ależ znowu nie tak.
Fusion to forma przesyłania transmisji cyfrowej radiowo.
Dopiero Wires-X to sieć. I to ta sieć jest w rękach Yaesu. Z tego co mi wiadomo Oni tam się boją nieautoryzowanych dostępów i z tego powodu nie bardzo wiedzą jak przekazać tą wiedzę krótkofalowcom. Coś w rodzaju dasz kody - włamią się i rozłożą system.
System, który cieszy się zaufaniem jak niegdyś Trust serwery (niby po co to powstało) w D-STAR. Różnica tylko taka że tam Hamerykanie ufali swój swojemu i tak gęsiego to szło. W Wires-X sam przesyłasz swoje dane i jednoznacznie autoryzujesz. W obu tych przypadkach ma to na celu uniknięcie nieautoryzowanej transmisji sygnału radiowego po drugiej stronie tunelu.
Poza tym mam napisać jak skutecznie można zhakować i zablokować D-STAR? Never.

Nie można powiedzieć czego o Fusion? Że co proszę?

http://www.wires-x-italia.it/joomla/index.php/files/summary/3-technology/5-yaesu-amateur-digital-standard-2015-revision

dalej jazda mi tu proszę Download kliknąć na w/w stronie. wesoły

73
Adam

edit:
a jeszcze jedno priorytety się tam często zmieniają i zależą co prościej jest w danej chwili Jonathanowi wykonać lub do czego ma dostęp. Generalnie sprostować muszę że chęć jest taka ażeby doprowadzić do takiego stanu kod aby wszystkie techniki działały (D-STAR, Fusion, DMR) a późniejsze zmiany będą oddziaływały jednocześnie na wszystkie.
Poza tym co Wy na to żeby ew. napisać coś własnego? Ramki z danymi będą do ogarnięcia reszta to ruch sieciowy. hi. wesoły

edit2:
Tomek poza tym nie kracz bo nie jesteś z Krakowa wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM