TYT TH-9800 brak mocy
To, że nie wchodzisz na okoliczne przemienniki to nie potwierdza sprawności instalacji antenowej, i przydał by się pomiar zrobiony na sztucznym obciążeniu.
Ale jeśli rzeczywiście poleciała końcówka mocy, w takim razie to, że na mierniku mocy wychyla się delikatnie wskazówka to dobry znak, bo oznacza, że driver raczej jest sprawny.
Jeśli radio nie jest na gwarancji to rozbierz obudowę i zobacz jaki masz tranzystor mocy, może jakiś ogólnodostępny a wtedy lutownica i do działa - zakładam, że lutować umiesz.
A jeśli jest jeszcze gwarancja, to wiesz, że raczej powinieneś radio oddać do serwisu producenta.
Końcówka mocy też się ot tak nie uwala, raczej konieczne jest sprawdzenie instalacji antenowej, może miałeś SWR za wysoki i przy dużej mocy uwaliłeś radio, a może radio dobre tylko fider uwalony ??
Wykonaj pomiary na sztucznym obciążeniu lub jak nie masz możliwości to przynajmniej na innej pewnej instalacji antenowej.
Nie wiem jakie zabezpieczenia ma Twoje radio, ale może masz zwarcie na kablu czy inny problem z instalacją antenową i radio obniża moc aby uchronić stopień mocy przed uszkodzeniem.
Chętnie bym Ci pomógł zrobić stosowne pomiary, ale do Pruszkowa mam dosyć daleko.