Rynna jako uziemienie anteny LW?
    SQ3MIS pisze:

I co takie wywody jak powyższy wnoszą do zagadnienia pt "jak uziemić antenę w budynku, gdy nie ma jak jej uziemić? może rynną?". Obelgi w rodzaju: "g.wniany temat", filozoficzne wywody: "zmień punkt odniesienia", truizmy: "bezpieczeństwo przede wszystkim", zniechęcanie do podejmowania prób i wyzwań: "wszystko zostało powiedziane". Po co to? nie szkoda klawiatury? Czy może zbyt zamknięty umysł na eksperymenty? Może zamknijmy forum i dajmy sobie spokój?
    PS. większość odpowiedzi nie nie jest "na nie" (co też o niczym by nie świadczyło), większość jet nie na temat.

Michał.
Lubisz jak ludzie ładnie piszą wesoły...
...i pewnie klaszczesz gdy zgodnie z twoją teorią.

W podobnych wywodach jak mój zbędne są 'obelgi', 'filozoficzne wywody', 'truizm', 'zniechęcenie do podejmowania prób i wyzwań' czy też 'zbyt zamknięty umysł na eksperymenty'(o tym za chwilę... 'vice versa')

Jeżeli kiedykolwiek przyjdzie Ci do głowy podobne przedsięwzięcie... zastanów się... zastanów się na ile jest to bezpieczne, dla Ciebie, dla Twoich bliskich, dla Twoich znajomych czy też przypadkowych, nieprzewidzianych w zdarzeniu uczestników.

Jeżeli coś pójdzie nie tak, nie po Twojej myśli zakręcony... w najgorszym przypadku pozostanie Ci tylko jeszcze raz przerobić szkolną lekturę.

Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

--------------------------------Adam Asnyk

To nie piasek i nie piaskownica, tu trzeba myśleć ('vice versa')

Chyba nie masz zbyt bogatego doświadczenia... skoro tak podchodzisz do sprawy.
W zdecydowanej większości publikacji o antenach przywołuje się kanony zasad bezpieczeństwa... widać Ty nie trafiłeś na takie opisy.

Sukcesów w eksperymentach i w budowie anten wykorzystując nie konwencjonalne zasady BHP.

Powodzenia
Andrzej