CLANSMAN PRC 320
Radiostacja Wojskowa HF
Tak, jestem pewien, uszkodzona para tranzystorów wyjściowych, zwarcie między bazą a kolektorem w obu tranzystorach, inne uszkodzenia które towarzyszyły tej usterce lub były jej przyczyną powoli ogarnąłem lub jestem w trakcie.
M.in. była uszkodzona przetwornica - zamiast 110V na warikapy było ok. 65V, uszkodzony tranzystor TR6 FRB700.
Naprawiłem robiąc małą modernizację - TR7 który był sprawny zamontowałem w miejsce TR6,pozostawiłem R8 który połączyłem z bazą tego tranzystora, dodałem 2 szeregowo połączone diody Zenera 1-watowe ( 75V+36V = 110V ), równolegle do diod wlutowałem C8 ( na omomierz i miernik pojemności wydaje się sprawny , reszta elementów została zdemontowana - powstał klasyczny stabilizator, brak regulacji napięcia wyjściowego i zabezpieczenia p/zwarciowego ale działa dobrze.