SR9UVU na Skrzycznem
SR9UVU
    SP94908KA pisze:


    Ale co ?

    Nikogo, ani niczego nie atakowałem !!! Wszystkie wpisy zawierają tylko i wyłącznie informacje techniczne oraz opis przeprowadzonych doświadczeń APRS-owych i ich wyniki z chęci pomocy technicznej.

    Bardzo nad tym ubolewam, bo to stawia Cię w złym świetle - jako krótkofalowiec powinieneś o to dbać.


To odpowiedz mi na jedno pytanie. Który z was pisał poniższe posty... Ty, czy CSW?
    hj87 pisze:


    AŻ CUCHNIE KOMERCHĄ...NO ALE ZAPŁACONE, SIE KRĘCI

    hj87 pisze:


    jakie to prześmieszne, ze na Beskudku leci poburzowy komunikat pzk...pomimo padnietego w lutym zasilacza...códa panie, códa...
    czekamy na dalsze wywnętrznienia fachowców

    hj87 pisze:


    svr mierke trzeba kupic za kaske zbieraną od paralotniarzy...wszak łączność komercyjna na paśmie amatorskim kosztuje...

    ...abonament sprzedany a serwisu nie ma wesoły


Nie udawaj teraz greka i nie zmieniaj nagle zdania. Wystarczająco dobrze potrafię z treści wypowiedzi pisemnej odczytać intencję autora. Zresztą żeby nie być gołosłownym zacytuję ciebie:
    SP94908KA pisze:


    O super ! A wiesz, że tam jest SR9B z RX na 145.112.5 ? Chcesz nadawać tak blisko ? 145.112,5 - 144.800,0 = 312,5 kHz To jest TYLKO połowa normalnej odległości (600 kHz) jaka dla przemiennika zapewniają filtry duplexerowe !!! Masz jakieś dobre filtry w tym TX digi APRS tak by nie zakłócać wejścia przemiennika SR9B i zapewnić jego poprawną pracę ? Przypomnę - jeśli nie pamiętasz - że na SKRZYCZNEM był już digi APRS pod znakiem SR9NWW i został zlikwidowany chyba właśnie z tego powodu. Było o tym pisane.


Wielokrotne wykrzykniki po zakończeniu zdania, duża ilość pytań retorycznych, pisanie wielkimi literami. To nazywasz informacją techniczną? Może i byłem kiepski z polskiego ale taka forma zdecydowanie bliżej leży perswadowaniu odbiorcy swojego punktu widzenia, niż przekazywaniu jakichkolwiek wiadomości (o dyskusji już nie wspomnę). Przeczytaj sobie jeszcze raz tamten wątek. Dowiesz się (choć pewnie przeczytałeś ale nie przyjąłeś tego do wiadomości), że pofatygowałem się do mojego kolegi posiadającego profesjonalny i wzorcowany sprzęt pomiarowy aby sprawdzić, czy nadajnik nie będzie generował żadnych emisji nieporządnych (nie martw się, nie chodziło mi to bynajmniej o wasz przemiennik). Na częstotliwości wejściowej SR9B sygnał jest poniżej poziomu szumu urządzenia, a ty cały czas pisałeś o używaniu rezonatorów. Pytanie po co? Może pasuje się trochę do edukować?

Prawda jest taka, że SR9B działa obecnie bardzo źle. No bo jak nazwać sytuacje w której wejście i rozmowa prowadzona z mobila jest możliwa dopiero od Andrychowa/Kęt, bo wcześniej sygnał jest tak słaby, że przemiennik szatkuję blokada szumów? Używanie tam zaledwie jednego rezonatora w odbiorniku a separację zapewniacie sobie montując anteny daleko od siebie. Odpowiedz sobie, czy jest to poprawna konfiguracja, która zapewnia odporność na zakłócenia? Najpierw doprowadź z CSW wasze urządzenia do porządku a potem zgłaszaj nam pretensję, że nasze wam przeszkadzają.

Sprawdziłem, czy praca nadajnika w digi APRS ma jakiś negatywny wpływ na działanie SR9B i pomimo twoich szczerych chęci, nie ma żadnego. Podczas łączności na SR9B nie słychać żadnych efektów odczulania się odbiornika. Albo może po prostu on jest tak głuchy, że nic mu już nie pomoże.

Nie interesuje mnie też to, co zrobiłeś z CSW 20 czy 30 lat temu. Interesuje mnie, gdzie można postawić kolejne stacje APRS i jak mogę rozwinąć moje urządzenia (własnej konstrukcji!) aby lepiej pełniły swoją funkcję. Świat i technologia idzie do przodu i trwanie w epoce kwarcowych Radmorów i wzdychanie jaki to przemiennik SR9E był zajebisty (no tabliczki były całkiem ładne, trzeba wam to przyznać) jest cofaniem własnego rozwoju. Może i początkiem lat 80 był zajebisty, jak na technikę dostępną w PRL ale w porównaniu z sprzętem dostępnym w tym czasie na zachodzie, nie mówiąc już o dzisiejszej technologii jest to co najwyżej zabytek. Obecnie nie ma technicznych przeciwwskazań aby w łączności radiotelefonicznej nie stosować powszechnie przyjętej syntezy częstotliwości albo technologii SDR. To nie jest nadajnik radiofoniczny 20kW, który samym szumem syntezy może wykańczać wszystko dookoła.


  PRZEJDŹ NA FORUM