UWAGA! Cyklon Abigail
    HF3P pisze:

sq6ade pisze:

Jejku - jaka szkoda - nie będzie można zabłysnąć akcją ratunkowej łączności jak służby wysiądą jęzor

Nie bardzo rozumiem sens tej wypowiedzi. Przed kim zabłysnąć i czym? Jakie służby zastępować i w jaki sposób? Zakładając ten temat miałem na celu ostrzeżenie Kolegów przed zagrożeniem jakie niesie ze sobą silny wiatr. Niektórzy prócz klepania tysięcy komentarzy na forum sp7pki, posiadają jeszcze systemy antenowe, z którymi są związani bardziej niż z komputerem, które należy na takową okoliczność jak wichura odpowiednio zabezpieczyć. Nie tylko zresztą anteny, może również wątpliwie stojące na balkonie doniczki lub inne przedmioty. A jeśli już doszukiwać się jakiejkolwiek formy zabłyśnięcia - to owszem, jeśli na skutek podobnych do mojego wpisów, uchroniona zostanie przed uszkodzeniem czy zniszczeniem choćby jedna w SP antena, należąca do krótkofalowca, to uważam, że warto to robić. Nie jesteśmy w sieciach ratunkowych chłopcami bawiącymi się w żołnierzyków. Staramy się na bieżąco podawać informacje, wymieniać się nimi, czy szukać alternatywnych źródeł danych o zagrożeniach, co doskonale uczyniło kilku Kolegów w przypadku tego tematu. Naprawdę nie rozumiem ciągłych docinek które kolega SQ6ADE serwuje w swoich postach (w końcu padło i na mnie). To takie wkładanie kija w mrowisko i powodowanie niepotrzebnych dyskusji, dokładnie takich jak mój bieżący wpis, który nie traktuje o cyklonie. Osobiście, jak nie mam nic konstruktywnego do dodania to ograniczam się do czytania.

Na szczęście nieco nas minęło północą, ostrzeżenie rano pewnie zostaną unieważnione, póki co obowiązują. Powieje, ale dużo słabiej.

HF3P.

Tomek, Twoja działalność w temacie ostrzeżeń pogodowych jest totalnie prawidłowa i zapewne pozytywnie przyjęta przez większość Towarzystwa.
No niestety głupkowate(totalnie nie w temacie) uwagi co poniektórych są i będą, należy je totalnie olać i personalnie nie brać tego do siebie.

Jak do tej pory huragan raczej nas oszczędza ale zabezpieczyć anteny należy zawsze. Taka pogoda(silne wiatry) będą nas atakować do końca listopada i na to trzeba być przygotowanym.

Jak do tej pory silny wiatr koncentruje się na wschodnim Atlantyku, Kanale Angielskim, Morzu Irlandzkim, Morzu Północnym i na Rynnie Norweskiej. Jakimś dziwnym mykiem uchodzi to Zatoce Biskajskiej, która przez większość dni w roku jest więcej jak wredna.

Myślę że jednak te całkiem silne wiatry szczęśliwie ominą terytorium Najjaśniejszej, aczkolwiek mamy teraz okres najgorszych jesiennych sztormów.
Damy radę.