Łamanie znaków po raz kolejny.
  SQ3MIS pisze:

  Mam wątpliwość-pytanie i liczę na jej rozwianie oczko  Jestem poza swoim „okręgiem” – łamię znak przez okręg w którym jestem.

  Nadaję z radia przenośnego – łamię /P.

  Nadaję z auta/roweru/kajaka – przez /M.  Ale co w sytuacji, gdy nadaję z radia przenośnego poza swoim okręgiem? Nie chciałbym wprowadzić korespondenta w błąd, więc podaję zgodnie z prawdą /QRP a podczas łączności podaję swoją lokalizację, stałe o aktualne QTH oraz parę słów o sprzęcie, ale nie zawsze się tak da czy to z powodu słyszalności czy pośpiechu w pile-upie. (Podanie QRP jest też przydatne, bo daje jakieś tam fory, przynajmniej w teorii.)  Czyli pojawia się problem, że właściwe i niosące sensowną informację podanie przeze mnie znaku z lasu w SP1 powinno zgodnie z logiką wyglądać tak:  SQ3MIS /1/QRP/P, co budzi oczywisty sprzeciw z wielu powodów.  Moje pytanie brzmi: jak w opisanej przykładowej sytuacji powinienem podać swój znak aby było użyteczne dla korespondenta?


Nic nie musisz robić i podawać to tylko dobra wola Twoja i informacja dla kolegów że jesteś tu a tu ,w obecnych przepisach jak podaje UKE nie wolno zmieniać przydzielonego znaku ale dopuszczają t/z /p, /m, /nr okręgu ,/qrp z wyraźnym zaznaczeniem swojego znaku.


  PRZEJDŹ NA FORUM