Po co te regulaminy zawodów...
    HF1D_ex_SP1JPQ pisze:

sp3mep pisze:

ja tutaj kombunuję jak mieć korzysci,

Odnoszę odmienne wrażenie i raczej będzie trudno przynieść mi je z powrotem

SP3MEP pisze:

czy bedac na wakacjach mozesz nadawać jako n.p SP3MEP ?

Pomijając, ze nie wiem po co miałbym to robić to oczywiście, że nie.

Jeżeli jednak w czasie wakacji Cię odwiedzę i będę siedział za Twoją zgoda przy Twoje stacji to jaki problem, żebym zawołał kogoś jako SP3MEP przedstawiając się później jako "operator Jurek HF1D"
    Oczywiście za Twoją zgoda.
    Wiesz jak to się najczęściej odbywało?

Widzę, że trzeba obrazowo.

Jeden robił akurat herbatę, drugi siedział przy radiu.
    I nagle głos z kuchni "SP..... chodzi, zawołaj go bo mam sprawę"

Ja człowieka nie znam, i nie mam do niego sprawy, więc dlaczego mam go wołać swoim znakiem? Nic mu to nie powie. Wołam go znakiem kolegi u którego jestem. Może akurat na ten kontakt czekał.
    Potem przedstawiam się i mówie, np. że oddaję mikrofon.
    Oczywiście mogę go zawołać swoim znakiem, i powiedzieć, że jestem u SP.... który chce z nim rozmawiać. Zero problemów. Tylko po co komplikować sobie zycie.
    A może naczytał się na forum, że HF1D to ostatni ch.. i nie ma ochoty z nim mieć kontaktów? bardzo szczęśliwy

Pierwszy sposób prostszy i stosowany raczej dosyć szeroko.

Kiedyś trzeba było użyć obu znaków obowiązkowo czyli "SP..... z operatorem HF1D" i to było nie tylko legalna, ale jedyna dopuszczalna forma.

Nadal uważasz, że trzeba się do tego nachlać?
    Trochę mi Ciebie szkoda.

mamy podobny staż jako nadawcy i ja sobie nie przypominam aby kiedys można było ze stacji HF1D
wołać jako SP3MEP,owszem mozna było ale w sposób :
SP3MEP/HF1D,dla przypomnienia Tobie aby była jasność zkąd nadaje,

w zyciu mi sie nie zdażyło wołać kogos nie swoim znakiem,mowa oczywiscie o znaku indywidualnym,
jesli nie widzisz o jakie korzysci mi chodzi to przeczytaj jeszce raz, bede szukał kogos
kto dorobi mi brakujące 200 podmiotów,
ale to dopiero początek ,idzmy dalej za odpowiednią opłatą moze ktoś wygra za mnie (na mój znak)
zawody CQWW CW tym bardziej jesli ktoć nie dowierza że znam CW,
dlaczego bedąc w 9A nie mozesz nadawać jako SP3MEP ?
wydaje mi sie że moja licencja pozwala na pracę z 9A (CEPT)
wiec jesli w SP mozesz nadawać jako SP3MEP to dlaczego nie możesz tego robić z 9A ?
poza tym wydaje mi sie ze przyjołes wszystko za bardzo do "siebie",
fakt zacytowałem Ciebie ale na mysli miałem wszystkich co tak interpretują te przepisy,
nie wiem dlaczego Ci jest mnie szkoda,
czy na pewno ze spokojem patrzysz w lustro?