Antena w bloku jaka powiesic ?
Witam

Ja mialem kontakt z kolega hiszpanskim, ktory wykonuje te baluny i powiedzial mi ze robi je , tak jak na zdjeciu , na precie ferrytowym. Twierdzi , ze jak do tej pory nie mial zadnych reklamacji.Na pierwszym zdjeciu widac w jakiej formie sa obudowy i oczywiscie ceny za kazdy typ baluna. Na drugim widac to co jest w srodku. Podal mi jako przyklad dlatego tez nie jestem wstanie odpowiedziec czy przedstawia balun 4:1 czy tez o innej przekladni. Po prostu wyslal zdjecie jak to wyglada.

Ciagnac ten temat , chyba ze najpierw zawiesze antene typu Morgain na 80-40 m . Akurat po przekatnej mam okolo 21-22 mtr . Antena ma cos kolo 20 mtr a pozniej zawiesze ( bede probowal ) pelna delte tj ok 84 mtr .
Do Morgain chce zastosowac przewod instalacyjny 2.5 - 4 mmº i balun 1:1
Mam takze przewod PKL ale chcialbym wykozystac go do trojkata 84 mtr ( albo przewod instalacyjny 4 mmº )

Odnosnie balunu 4:1 dostalem taki adres :

Tam gdzie pisze Faltdipol. Troche drogo , tak mi sie przynajmniej wydaje.

I tak na koniec , mozecie mi doradzic co zalozyc na odciagi . Chcialbym najdluzszy bok ( przeciw prostokatna )wzmocnic odciagiem, tzn linke zamocowac do izolatora typu jajko z porcelany i pozniej odciagiem do zaczepow na scianie. Dodatkowo , linke za pomoca opasek plastikowych spiac z odciagiem i tez zaczepic do uchwytow.
W sklepie Decathlon widzialem takie odciagi a raczej sznury do wspinaczki

PRZEJD NA FORUM