Zasilacz QJE PS30SWII
    sp7ukl pisze:

Uszkodzenie urządzenia nie jest niezgodnością z umową - rekojmia obejmuje wady ukryte - a ta na nią nie wygląda.

Przyjmuje się założenie, że wada istniała w momencie zakupu, a udowodnienie tezy przeciwnej należy do przedsiębiorcy - oto stanowisko odpowiedniego urzędu:
"Zgodnie ze stanowiskiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to przedsiębiorca, aby uchylić się od odpowiedzialności, musi wykazać, że wada jest wynikiem nieprawidłowego zachowania konsumenta, który spowodował jej powstanie, np. wada powstała przez uszkodzenie mechaniczne. W związku z powyższym jest on zobowiązany przedstawić dowody wskazujące na nieistnienie wady w momencie wydania towaru konsumentowi. Nie może on także przerzucić na niego ciężaru wykazywania tez przeciwnych, np. wymagać przedłożenia opinii niezależnego rzeczoznawcy."