Krótkofalarstwo - hobby 21-go wieku.
    sp2lqp pisze:

Nie znalazłem w tym filmie niczego, czego i my w SP nie mamy. Jedyne co mnie zastanowiło, to źródło finansowania pokazanych przedsięwzięć. W SP np. ruch radioorientacji sportowej był naprawdę prężny jeszcze parę lat temu, działało sporo ośrodków, było wiele imprez sportowych. Dzisiaj dużo osób z tamtego czasu dalej kontynuuje tę działalność, szkoli młodych, trenuje, jeździ indywidualnie na zawody. Ale nikt nie będzie z własnej kasy organizował zawodów za 10 000 zł bądź więcej. To i z "lisów" powietrze zeszło. Śliczne zajęcia z młodymi z montowania zestawów - bajka. U nas też są takie akcje, np. zajęcia w Burzeninie. Tylko żeby te zajęcia zrobić planowo i np. przez cały rok szkolny jako kółko, zestawy trzeba zapewnić w sposób ciągły, nie jednorazowo. Jak? Jeżeli kto może na oświacie i edukacji oszczędza ile się da, a samorządy szczególnie. Z własnej kieszeni nie będę kupował. Wystarczy że robię inne rzeczy za free w ramach pracy, co nie powinno mieć miejsca. Faktycznie, takich pięknych garniturków nasi uczniowie nie maja, bo pewnie tam w szkole był inny regulamin ubierania się na zajęcia.
    Podsumowując - od strony merytorycznej mamy to samo. Jedynie kraj, w którym nakręcono ten film jest, jest bogatszym krajem. I mam wrażenie, że społeczeństwo jest też ciut zasobniejsze. Nakręćmy taki film. Na jedne zajęcia też się da zestawy skołować, kilka klubów, w których młodzi też są znajdziemy, wystarczy też wpaść w wakacje na obóz harcerski. Wpadniemy na ŁOS-ia, do Burzenina, na zjazd mikrofalowców. Będzie cacy materiał. :-)

@SP5IOU - mamy. Bądź osoby, które wiedzą jak to się robi, bo znają warsztat dziennikarski, czego nie da się powiedzieć o współczesnych "dziennikarzach" np. portalowych... Ludzi robiących profesjonalnym sprzętem filmowym też mamy.

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Jest kilka akcji typy Radio Reaktywacja, Klub SP 5 YAM w Komorowie gdzie odbywają się takie zajęcia cyklicznie. Niczym od nich nie odstajemy jedynie kasą... na takie finansowanie. A film tak jak kolega napisał. Panorama z Łosia ... las anten, Tomek SP9UOB balony z trakerami. Mikrofale Zjazd Zieleniec - Gajów. Tylko jeden szczegół .. Średnia wieku uczestników spotkań. Niestety u nas chyba trochę wygląda to tak jak na początku tego filmu. Dzieciaki przed TV lub konsolą do gier. A przy radiu raczej mizernie.