Włocławskie Zawody Krótkofalarskie
"Szkoda tylko, że nie ma kategorii tylko CW"

Dla mnie też szkoda, ale to organizator decyduje o zasadach na jakich rozgrywają się zawody i ma do tego pełne prawo. Potencjalny uczestnik akceptuje te warunki lub nie. Pomagając swego czasu przy organizacji zawodów krajowych wiem, że każda dodatkowa kategoria to jest jakiś problem. Zauważcie, że większość zawodów organizowanych przez kolegów z 8 okręgu w ogóle nie przewiduje pracy na cw, zawody odbywają się tylko fonią. Równie dobrze można by zapytać, dlaczego stacje SO i MO są klasyfikowane razem?
Moje zasady startu w zawodach krajowych zamykają się w dwóch punktach:
- nie biorę udziału w zawodach trwających dłużej niż 1 godzinę (z małymi wyjątkami),
- nie biorę udziału w zawodach w których nie ma osobnej klasyfikacji dla CW.
Co do powyższego regulaminu, to jest to standardowe opracowanie. Jak w większości regulaminów krajowych brakuje mi w nim adnotacji o jednym sygnale i możliwości korzystanie z RBN-a. Należy rozumieć, że jeżeli nie ma takiej informacji to jest to dozwolone (również równoczesna praca na cw i ssb). Natomiast, co wielokrotnie sygnalizowałem na forum, podoba mi się zapis o rozstrzyganiu kolejności miejsc w przypadku równych wyników, gdzie decyduje mniejsza liczba błędnych, a nie niezaliczonych qso. Mam tylko nadzieję, że komisja przez ten zapis rozumie, że w tym przypadku do błędnych qso nie są brane pod uwagę qso niezaliczone z powodu braku logu korespondentów.
Powodzenia w zawodach.
Bogusław sp7ivo