Manifest Rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego - Burzenin 2015
Sprawozdanie ze spotkania
Dotyczy RX.
Seria prostych a funkcjonalnych odbiorników potrzebna jest, aby zostawiać je gdzieniegdzie po akcji RadioReaktywacyjnej np. gdy w szkole i okolicy nie ma jeszcze klubu, a nauczyciel fizyki, techniki itp. wyraża chęć dalszego rozwijania myśli radiowej z uczniami, lub aby podarować odbiornik uczniowi wyróżniającemu się aktywnością w lokalnym klubie, wskazanemu przez opiekuna, niekiedy chodzi o dziecko podobne do postaci "Janko Muzykanta" z noweli Sienkiewicza, gdzie jest talent, chęć, a są różne trudności obiektywne (warunki materialne, niepełnosprawność,...) Program Radioreaktywacja jest otwarty i toczy się swoim życiem. Lekcje radiowe odbywają się z inicjatywy i z udziałem Twórców programu, ale także bez echa, pracą ludzi w terenie, w różnych OT i klubach. Niektórzy dość śmiało modyfikują podstawowe scenariusze R.R., lub biorą z nich tylko fragmenty. Akcja z odbiornikami od PZK to mała cegiełka, pomysł z terenu. Konkurs na RX aktywizuje hobbystów, wszak interesu nikt na tym nie zbije. Generalnie to drobiazg. Ale w marzeniach (moich) jest setka RX a nie 10, gdyby tak sprawy miały się dobrze.
Pasmo 80m bezwzględnie potrzebne dla nasłuchu zawodów krajowych z możliwością uczestnictwa w kategorii SWL oraz zdobywania polskich dyplomów w klasie SWL np. JUNIOR AWARD http://sp3pow.pl/downloads.php?cat_id=2&download_id=42

Jerzy SP3SLU